YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı Güler, Mardin'de
İçişleri Bakanı Güler, Mardin'de
16 Ekim 2013 21:11
İçişleri Bakanı Muammer Güler, çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, "Malumunuz bir çözüm sürecinden geçiyoruz. Allah'a çok şükür annelerin gözyaşları akmıyor. Kan akmıyor. Bir büyük huzur ortamındayız ama bunu sürdürmek en az başlamak kadar önemli" dedi.

Kurban Bayramı dolayısıyla Mardin'de bulunan Güler, beldeleri ziyaret etti. Gökçe Belediyesinde davul zurna eşliğinde karşılanan Güler, Belediye Başkanı Haluk Çelik'i ziyaret etti, ardından davul zurna eşliğinde vatandaşlarla halay çekti.

Belde halkına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Güler, Mardin'in büyükşehir olmasıyla merkeze bağlı beldelerin merkez ilçelere bağlanacağını söyledi. Güler, kendilerine desteğin devam etmesini diledi.

"Bizim en büyük gücümüz sizin desteğinizdir. Birliğiniz beraberliğinizdir" diyen Güler, "Allah'a çok şükür, hükümetimizin 9 aydan beri uyguladığı çözüm sürecinde her şey huzurlu bir şekilde devam ediyor. Bu huzurun devam etmesini istiyoruz. Siz arkamızda var oldukça bu huzuru, güveni, istikrarı inşallah devam ettireceğiz" diye konuştu.

Ortaköy beldesi ziyareti

Daha sonra Ortaköy beldesine giden Güler, burada kadınların zılgıtlarıyla karşılandı. Belde Belediye Başkanı Mehmet Çakmak ile vatandaşların bayramını kutlayan Güler, birlik ve beraberliğin daim olması temennisinde bulundu.

Çözüm süreci ile huzurlu bir ortamın yaşandığını, bunun sürdürülmesi gerektiğini vurgulayan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bayramı bayram yapan şey bizim birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimizdir. Malumunuz bir çözüm sürecinden geçiyoruz. Allah'a çok şükür annelerin gözyaşları akmıyor. Kan akmıyor. Bir büyük huzur ortamındayız ama bunu sürdürmek en az başlamak kadar önemli. AK Parti, hükümetimiz, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çok önemli, çok sabırlı, oya işler gibi adım adım biri süreç yürütüyor. Bir demokratikleşme paketi hazırlandı. Hepsinin gayesi şu: Bu memlekette birlik olsun, dirlik olsun, huzur olsun ve kalkınma da bunun beraberinde gelsin."

Geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Şemsettin Abak'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan ve başsağlığı dileyen Güler, daha sonra Kabala beldesini ziyaret etti. Burada da vatandaşlarla bayramlaşan Güler, Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu'nun verdiği yemeğe katıldı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler