YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan Yeşil açıklaması
Atalay, Yeşil'le ilgili basına yansıyan haberleri yorumladı
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan Yeşil açıklaması
14 Mayıs 2009 / 11:49 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Mardin'deki saldırıda kullanılan 32 silahın balistik incelemesinin tamamlanmadığını bildirdi. Atalay, Mahmut Yıldırım (Yeşil) ile ilgili kendisinde bir bilginin olmadığını da kaydetti.


"Mardin'deki saldırıda kullanılan silahların balistik incelemesinin tamamlandığına" yönelik gazete haberlerinin hatırlatılması üzerine Atalay, "Mardin'deki katliamda kullanılan 32 silahın balistik incelemesi henüz tamamlanmadı. Gazetelerdeki yanlış bilgi, yanlış haber. Sonuçlanınca açıklayacağım" diye konuştu.


"Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'la ilgili gazetelerde çıkan haberlerin sorulması üzerine de Atalay, "Bende bu konuda her hangi bir bilgi yok" dedi.


Atalay, bir gazetecinin, "Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu için kırmızı bülten çıkarılıp çıkarılmadığı" yönündeki sorusu üzerine de, "Önce uluslararası bir arama mesajı verildi. Ama yaklaşık 10 gün önce de İnterpol aracılığıyla da kırmızı bülten çıkarıldı. Bu konuyu ben başından beri takip ediyorum. Bunu bilmenizi tekrar istiyorum. Bu çok acı bir olaydır. Bu büyük bir vahşettir. Ben olaydan hemen sonraki günlerde, İstanbul'a gittiğimde İstanbul Emniyet Müdürlüğünde bu konuyu oradakilerle özel olarak görüştüm. Bu konudaki çalışmayı ben kendim bizzat yakından takip ediyorum. Arkadaşlar bu konularda gerekeni titizlikle anında yapmaktadırlar. Bu konuda da tekrar ifade edeyim, gereken yapılıyor. Yani hassasiyetle takip ediliyor. Her seviyede takip ediliyor. Umuyoruz bu acı olayın faili veya failleri kısa sürede bulunur"dedi.


Yılan hikayesine dönen soru: Yeşil yaşıyor mu?    DETAY


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler