YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçişleri Bakanı Beşir Atalay konuyla ilgili açıkla
İçişleri Bakanı Beşir Atalay konuyla ilgili açıkla
İçişleri Bakanı Beşir Atalay konuyla ilgili açıkla
10 Temmuz 2008 / 17:35 Güncelleme: 10 Temmuz 2008 / 00:00

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, saldırıyla ilgili olarak üç kişi İstanbul'da, bir kişi ise İstanbul dışında yakalanarak, gözaltına alındığını bildirdi.


ABD Başkonsolosluğu önündeki saldırıyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde gelişmelere ilişkin bilgi alan Atalay, emniyetten ayrılırken gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, saldırıyla ilgili olarak üçü İstanbul'da olmak üzere toplam 4 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.


Atalay, bir kişinin ise İstanbul dışında yakalandığını kaydederek, şimdi ise saldırganların irtibat noktasını tespit etmenin önemli olduğunu ve bu yönde bazı tespitler yapıldığını aktardı.


Şehit polis memurları için İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Atalay, olayla ilgili soruşturmanın tüm detaylarıyla yürütüldüğünü belirterek, "Şu anda ihtiyaç olan, irtibat noktakalarını tespit etmek. Bu manada tespitler yapıldı ve şuanda 4 kişi gözaltında. 3'ü İstanbul'da biri İstanbul dışından getirildi. Bunlardan alınan bilgiler ifadeler sonucunda gözaltı sayısı artabilir. Bu çerçevede çalışmalar sürüyor. Hem MOBESE görüntüleri, hem konsolosluk görüntüleri incelendiğinde olayla ilgili kanaat oluşturulur. Bombalı araç bilgisi bizde yok. Aranan araçlardan birkaçı bulundu o da normal vatandaşın arabası çıktı" dedi. Bakan Atalay, olayın intihar saldırısını anımsattığını da söyledi.


Doğubeyazıt'ta kaçırılan Alman vatandaşlarıyla ilgili de konuşan Bakan Atalay, "Ağrı Dağı'nda böyle bir olay oldu. 3 Alman vatandaşı teröristler tarafından kaçırıldı. Orada bulunan diğer Alman vatandaşların ifadeleri alındı. Bu olay da inceleniyor. Alman makamlarıyla da yakın irtibat içindeyiz. Almanya'nın İçişleri Bakanı ile telefon görüşmelerimiz oldu" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler