YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İçinden öyle şeyler çıktı ki...
İstanul’da satılan 19 litrelik damacana sularının laboratuarda inceleme sonuçları ortaya inanılmaz bir tablo çıkardı.
İçinden öyle şeyler çıktı ki...
21 Temmuz 2012 / 11:25 Güncelleme: 21 Temmuz 2012 / 11:30

55 tanınmış firmanın sularından sadece 14’ü temiz çıktı. 41 suda başta ‘koliform’ (dışkı yoluyla bulaşan) bakteriler olmak üzere insan sağlığına zararlı maddeler bulundu.

A haber’de Mehmet Ali Önel’in sunduğu ‘Deşifre’ programında konuşan laboratuar yetkilisi Can Demir, “Bandrollü 55 damacana, 11 ayrı laboratuara götürüldü. Burada tahlil edildi. 14’ü uygun çıktı, 41’i sağlığa zararlı” dedi.  Büyük firmalar olduğu için isimlerini açıklamadıklarını belirten Önel, ancak firma isimlerini Sağlık Bakanlığı’na bildireceklerini söyledi.

Programda, suların dolumu sırasında ve üretim sahasının hijyen koşulları nedeniyle bu sonucun çıkmış olabileceği belirtildi. Su firmalarının ünlü ve bilinen markalar olduğu kaydedildi. Sağlık bakanlığı yetkilisi Mustafa Aksoy, “Bu damacanalar ünlü firmaların taklidi de olabilir dikkat edilmeli” diye konuştu. Bu arada damacana sularının mikroplu çıkması sosyal paylaşım ağı twitter’da da günün konusuydu.

BU HEP BÖYLEYDİ YENİ BİRŞEY DEĞİL
 // PERMOTREND
TÜM DAMACANALAR DEZENFEKSİYONU YAPILMADAN DEFALARCA KULLANILMAKTADIR . AYRICA DOLUM TESİSLERİNDEKİ HİJYEN ŞARTLARIDA UYGUN DEĞİLDİR . ÖZELLİKLE YAZ AYLARINDA SICAK VE IŞIK ALTINDA BEKLEYEN DAMACANALARDA MİKROBİYOLOJİK ÜREME GÖRÜLÜR BU NEDENLE SULAR KAYNAĞINDAN SON KULLANICIYA ULAŞANA KADAR ÇOK HIZLI HAREKET EDİLMELİ TAM HİJYRN KOŞULLARI SAĞLANMALI DAMACANALAR ASLA UZUN SÜRE BEKLETİLMEMELİ VE DAMACANA KAPLARI DEZENFEKTE EDİLİP GEREKİRSE YENİSİ İLE MUTLAKA DEĞ...
22 Temmuz 2012 11:25
HAYATIMIZ
 // ADNAN AKDAĞ
55 TANINMIŞ FİRMANIN SULARINDAN 14 Ü TEMİZ ÇIKIYOR , PİS VE SAĞLIKSIZ ÇIKAN FİRMALAR AÇIKLANMAYARAK HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNANMASINA İZİN VERİLİYOR.KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL.TÜM FİRMALAR AÇIKLANSIN İNSANLARDA HANGİSİ SAĞLIKLIYSA ONU KULLANSIN....
21 Temmuz 2012 14:53
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler