YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbrahim Şahin'den o ifadeleri kim aldı?
İbrahim Şahin'den o ifadeleri kim aldı?
İbrahim Şahin'den o ifadeleri kim aldı?
13 Şubat 2009 / 14:22 Güncelleme: 13 Şubat 2009 / 00:00

İbrahim Şahin'den 'TSK ile görüştü' iddialarına cevap geldi. İşte o açıklama...


Ergenekon soruşturmasının tutuklularından eski Özel Harekat Daire Başkan vekili ve Susurluk davasının hükümlüsü İbrahim Şahin yazılı bir basın açıklaması yaptı. Şahin açıklamasında Genelkurmay Başkanlığı ya da Genelkurmay Başkanı ile hiçbir görüşme yapmadığını belirtti.


Ergenekon davasını takip eden basın mensuplarına İbrahim Şahin imzalı, el yazısı ile yazılmış kısa bir basın açıklaması dağıtıldı. Açıklamada İbrahim Şahin dün Genelkurmayca yapılan açıklamaların doğru olduğuna işaret etti.


Açıklamada şu ifadeler yer aldı:


"Genelkurmay Başkanlığı'nın 12 Şubat 2009 tarihli açıklamaları doğrudur. Benim Genelkurmay Başkanlığı ve Genelkurmay Başkanımız ile hiçbir görüşmem olmamıştır. Savcılık makamında ifade verirken böyle bir soruyla da karşılaşmadım. 70-80 soru ise bana hiç sorulmadı. Fakat TSK'yı hedef alan bu sorular sanki sorulmuş gibi ifade tutanağında cevap haneleri boş olarak yazılmış. Soruların yüzde 70'i emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'in üzerine hazırlanmış. Cezaevinde tanışma şerefine eriştiğim emekli Tuğgenaral Veli Küçük ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile bu partinin diğer mensupları üzerine yoğunlaşmıştı. Sorgulama tamamen TSK'ni hedef aldığından bir çok soruda susma hakkımı kullandım. Ayrıca TSK'nın benim gibi hasta ve eski bir mahkuma da ihtiyacı yoktur. Tüm gerçekler mahkeme safahatında ortaya çıkacaktır. Türk milletinin ilelebet payidar olması dileğiyle."


Radikal Gazetesi, İbrahim Şahin ile TSK'nın görüşmesi olduğunu iddia etmişti. Genelkurmay Başkanlığı İletişim Daire Başkanı Tuğgeneral Metin Gürak, eski Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin'in ifadesine atfen Türk Silahlı Kuvvetlerinin bazı mensuplarına ilişkin iddiaları yayımlayan basın yayın kuruluşları hakkında Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi nezdinde girişimlerde bulunulduğunu bildirmişti.


Öte yandan Ergenkon soruşturması kapsamında tutuklanan İbrahim Şahin'in hastaneye kaldırıldığı iddia edildi.


TSK Radikal’in akreditasyonunu askıya aldı


Radikal'den Yetkin kayanağını açıkladı!


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler