YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbrahim Kalın'dan Rusya ve İsrail açıklaması
Türkiye ile İsrail arasından imzalanan mutabakat hakkında konuşan Cuhmurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Filistin politikamız değişmedi, değişmeyecektir" dedi.
İbrahim Kalın'dan Rusya ve İsrail açıklaması
28 Haziran 2016 / 18:39 Güncelleme: 28 Haziran 2016 / 20:13

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ankara'da kitabının imza gününde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TÜRKİYE-İSRAİL ANLAŞMASI

Türkiye-İsrail anlaşmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kalın, "Türkiye'nin şartları yerine getirildi. Şartlar yerine gelince anlaşma sağlandı" dedi.

İbrahim Kalın ayrıca bu hafta teknik heyetin Gazze'ye gideceği bilgisini verirken, dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği "cuma günü ilk gemi hareket ediyor" müjdesini de yineledi.

RUSYA KONUSU

Rusya ile ilişkilerde gelinen noktaya ilişkin sorulara da cevap veren Kalın, mektupta "Rusya'dan özür dilendi" şeklinde lanse edilen ifadenin "kusura bakmasınlar" ifadesi olduğunu, bunun da pilotun ailesine yönelik sarf edilmiş bir söz olduğunu vurguladı.

İbrahim Kalın şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanımız aileye üzüntülerini ifade etti. Aileye 'kusura bakmasınlar' denildi. Bu çok insani bir tavır. 

Kısa vadede somut adımların atılmasını bekliyoruz. Yarın iki lider telefonda görüşecek.

Pilotun ailesinin bir isteği olursa değerlendiririz. Ama henüz herhangi bir istek yok.

eksen kayması
 // Mehmet TÜRK
sayın Kalın, Müslümanlar kandırılacak çocuklar değil. Hiç bir maddenin yerine gelmediğini gayet iyi biliyoruz. Gözümüzün içine bakarak yalan söylemeyin. Gazze de abluka falan kalkmadı. İsrail'in kucağına oturdunuz. İsrail-ABD çizgisine kaydınız, ümmeti İslama sırt çevirdiniz. hani İslam ümmetinin lideri olacaktık. Biz size bunun için oy vermedik. Bu şartlarda başkanlık sistemine falan destek hiç bir Müslüman vermez. Kafanıza taş mı düştü acaba? bunun sebebi hikmeti nedir?...
29 Haziran 2016 Çarşamba 08:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler