YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbrahim Kalın'dan açıklama: MİT Erdoğan'a haber verdi mi?
İbrahim Kalın'dan açıklama: MİT Erdoğan'a haber verdi mi?
21 Temmuz 2016 19:35
Sözcü İbrahim Kalın, MİT'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a haber verip vermediği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Kalın, MİT ve Genelkurmay'ın çalışma yaparken darbecilerin deşifre olduğunu ve darbeyi erkene aldıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın CNN Türk'te katıldığı canlı yayında darbe kalkışmasıyla ilgili merak edilen konuları değerlendirdi. 

Kalın, MİT'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a haber verip vermediği konusuyla ilgili soruyu şöyle yanıtladı:

DEŞİFRE OLDULAR, DARBEYİ ERKENE ALDILAR

Genelkurmay kendi sürecini analiz edip raporluyor. Bugün de bir açıklamaları oldu zaten detaylı. O süreçte de zaten MİT'in istihbaratı söz konusu. 

MİT, Cumhurbaşkanımız'a bir bilgi arz ederken bunun temelli, altının dolu olması lazım. MİT'le Genelkurmay çalışma yaparken, bunlar deşifre olduklarını anlıyorlar ve darbeyi erkene alıyorlar. 

19:00 SULARINDA NEDEN CUMHURBAŞKANI ARANMADI?

Benim bilgim dahilinde söylüyorum bunu. O gün hepimiz bir yerlerdeydik. Hareketlilik başlayınca Gölbaşı ve MİT oldu. MİT'in karargahını bombalamaya başlıyorlar. Sıradışı hareketlilik oluyor belli noktalarda.

O gece insanın aklına gelebilecek en son şeylerden birisini yaşadık. Tablo netleşmeye başlayınca Sayın Cumhurbaşkanımız'la görüştük talimatlarını istedik. O da halkın sokağa çağrılmasını istedi.

 

HABER7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler