YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbrahim Kalın: PYD ile anlaşma söz konusu değil
Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın "PYD ile anlaşma falan söz konusu değil. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu yapıyla, bu örgütle, bunun o koluyla bu koluyla herhangi bir ilişkisi, anlaşması, vesairesi söz konusu değildir" dedi.
İbrahim Kalın: PYD ile anlaşma söz konusu değil
31 Ağustos 2016 / 13:15 Güncelleme: 31 Ağustos 2016 / 13:52

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın açıklamalarda bulundu.

İşte Kalın'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

FETÖ İLE MÜCADELE TAVİZSİZ YÜRÜTÜLECEK

Türkiye eskisine göre daha güçlü durmaktadır. 15 Temmuz'dan sonra FETÖ ile mücadele kararlı bir şekilde yürütülmektedir. Bu süreç hiçbir taviz vermeden yürütülecektir. Devlette hukukun üstünlüğü, liyakat, şeffaflık, hesap verilebilirlik ilkeleri uygulanana kadar. 

ERDOĞAN DEVLET BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞECEK

Cumhurbaşkanımızın yoğun ikili görüşme trafiği olacak. Bugün itibarıyla kesinleşmiş olanları sizinle paylaşmak istiyorum. Programlar devam ediyor, muhtemelen bu sayı bir hayli artacak.

Çin Halk Cumhuriyeti Devlet Başkanı ile, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ile, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı ile, Japonya Başbakanı ve AB başkanları ile görüşmeleri olacak, BM Genel Sekreterini kabul edecek. Ayrıca, Fransa Cumhurbaşkanı, Almanya Şansölyesi ve İtalyan Başbakanıyla da dörtlü toplantı planlanıyor.

ABD'NİN AÇIKLAMALARI KABUL EDİLEMEZ!

Operasyonun öncelikli amacı sınır güvenliğimizin sağlanması ve buradaki terör unsurlarının bütünüyle temizlenmesidir. Zaman zaman özellikle Amerikalı yetkililerden, Türkiye ile PYD ve YPG terör örgütünü adeta aynı kefeye koyan onları eşitleyen açıklamalar duyuyoruz. Bunlar kabul edilemez.

TÜRKİYE'NİN PKK İLE SORUNU VARDIR

Bunu, Suriye Kürtlerine karşı yapılan bir harekat gibi, Kürtlerin kazanımlarını engellemeye yönelik bir operasyon gibi yansıtma girişimlerini şiddetle kınıyoruz. Böyle bir şey söz konusu değildir. Türkiye'nin Suriye Kürtleri ile bir sorunu yoktur.

Türkiye'nin Türkiye'deki Kürtlerle, Irak'taki Kürtlerle, İran'daki Kürtlerle, dolayısıyla bölgedeki ve dünyadaki hiç bir Kürt vatandaşımızla ya da bölge insanı ile bir sorunu yoktur. Bizim bir PKK sorunumuz vardır, bizim bir terör örgütleri sorunumuz vardır.

PYD İLE ANLAŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL

PYD ile anlaşma falan söz konusu değil. PYD, PKK'nın Suriye uzantısı olarak bir terör örgütüdür. Türkiye Cumhuriyeti devletinin bu yapıyla, bu örgütle, bunun o koluyla bu koluyla herhangi bir ilişkisi, anlaşması, vesairesi söz konusu değildir.

ADİL ÖKSÜZ ENİNDE SONUNDA ADALETİN ÖNÜNE ÇIKARILACAK

Bu kişinin darbenin kilit isimlerinden biri olduğu konusunda en ufak bir tereddüt yok. Şu ana kadar çıkan bilgiler, belgeler, görüntüler, bağlantılar ve verilen ifadeler de zaten bunu teyit ediyor. Şu anda çok kapsamlı bir arama çalışması devam ediyor. Ben eninde sonunda adaletin önüne çıkartılacağından eminim.

 // Ömer
ısrail ile anlaştınız yetmez mi? Yasin aktar af diyor üç beş bakan kesinlikle yok diyor.sonuç:Tahliyeler başladı,ambargo kalkacak denildi sonuç: yine yahudi insafına kaldı.... Işin açıkçası korkak ve yalancı olmakla birlikte dini ve milli hassasiyetleri kullanalarak takkiyenin alasını yapıyorsunuz. ısrail ve emrindeki abd anlaş desin diz hayır diyeceksiniz öyle mi? Yazıklar olsun.Onurlu Türkiye halkı sizi afetmeyecek....
31 Ağustos 2016 15:14
AB-ABD-NATO-BM TOMBALACILAR EKİBİ
 // KASTAMONULU
BUNLARA DEGİL ÖZÜNE SAHİP ÇIKIP MÜCADELENİYAPACAKSIN EY TÜRK MİLLETİ.....BUNLARA SIRTINI YASLARSAN KUCAKLARINA DÜŞERİSN FETÖ CÜLER KÜRTLER AKLINIZI KULLANIN YOKSA KULLANILIRSINIZ!!!...
31 Ağustos 2016 Çarşamba 14:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler