YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İbrahim Kalın: Erdoğan, Obama ve Putin görüşmesi...
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, G20 Zirvesi hakkında gazetecilerin sorularını cevapladı. Antalya'da güvenlik tedbirlerinin alındığını söyleyen Kalın, "Cumhurbaşkanımızın hemen hemen bütün liderlerle ikili görüşmeleri olacak" dedi.
İbrahim Kalın: Erdoğan, Obama ve Putin görüşmesi...
09 Kasım 2015 / 13:32 Güncelleme: 09 Kasım 2015 / 13:54

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde G20 ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Kalın'ın açıklamalarından satırbaşları;

Erdoğan Fransa'ya gidecek

- G20 ülkeleri önümüzdeki 5 yıl içinde 2 trilyon ABD doları değerinde katkı sunacak. Zirvede bunun detayları etraflı bir şekilde ele alınacak. G20 dönem başkanlığımızın diğer önemli başlığı açılık grubu için yapılan çalışmalardır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu ayın sonunda Fransa'da yapılacak olan iklim değişikliği forumuna katılacak. G20'de de iklim değişikliği gündemde olacak.

Başarıyı zirve ile taçlandırmak istiyoruz

- Zirve boyunca 6 çalışma toplantısı yapılacak. Misafir liderleri ayın 14'ünden itibaren Antalya'ya gelmesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanımızın birçok ikili görüşmesi olacak. 15 Kasım akşamı bir resepsiyon verilecek. G20 dönem başkanlığını başarıyla yürüttük. Bu zirve ile de bu başarıyı taçlandırmak istiyoruz.

Erdoğan, Obama ve Putin görüşmesi...

Cumhurbaşkanımızın hemen hemen bütün liderlerle ikili görüşmeleri olacak. Programımız el verdiği ölçüde görüşmeler olacak. Suriye ile ilgili görüşmeler de detaylı şekilde olacak. Liderlerin hem akşam yemeğinde hem de ikili görüşmelerinde ele alınacak.

Liderler Antalya'yı gezecek mi?

Liderlerin Antalya'da gezme görme gibi programları olmayacak çünkü zirve çok yoğun geçecek. Eşler için kültür sanat programları var. Türk kültürü sergilenecek. Türküler, minyatürler sunulacak.

Siber güvenlikten fiziki güvenliğe kadar tüm güvenlik önlemleri alındı

Dünyanın önde gelen 20 ülkesi ve diğer ülkelerle birlikte 36 heyet katılacak. En üst düzeyde güvenlik önlemleri alındı. Herhangi bir güvenlik zafiyeti görmüyoruz. Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı dair tüm ekipler görevde olacak.Tüm güvenlik önlemleri alındı. Tüm ülkelerle de görüşmeler yapıldı. Siber güvenlikten fiziki güvenliğe kadar tüm güvenlik önlemleri alındı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler