YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İBB'den Pakistan'a yardım
İBB'den Pakistan'a yardım
19 Ekim 2010 15:38
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sel felaketinin yaşandığı Pakistan'a 11 TIR''lık yardım malzemesi gönderdi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe belediyeleriyle koordineli olarak toplanan ve Kızılay'ın TIR'ları ile ülkeye ulaştırılan gıda, ilaç, teknik malzeme, giyim ve genel ihtiyaç malzemesinden oluşan toplam 165 bin 460 kilogramlık yardım malzemesi, ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

Pakistan'da görev yapan 43 kişilik belediye yardım ekibi de halkın yaşamının normale dönmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

İlaçlama ekiplerinin sıtmaya karşı yoğun bir mücadele yürüttüğü bölgede, düzenli sivrisinek ve haşarat ilaçlaması yapılıyor. Atık yönetimi ekibinin günde 3 sefer düzenli olarak şehrin çöplerini topladığı bölgede, itfaiye ekibi de tehlike oluşturan sel sularının güvenli tahliyesi için şehir içerisinde bulunan kanalların tamiratını üstleniyor.

İSKİ ekipleri ise bir yandan bina tesisatlarını yaparken, diğer yandan da ihtiyaç sahibi vatandaşlara su kuyuları açıyor.

Gece geç saatlere kadar vatandaşları sağlık kontrolünden geçiren sağlık ekipleri, günde 260 hasta muayene etmenin yanı sıra çadır kentlere de sağlık taramasına gidiyor. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler