YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti
22 Eylül 2017 / 18:34 Güncelleme: 22 Eylül 2017 / 18:56

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın, açıklamasından satır başları:

2004 yılında İstanbul belediye başkanlığı görevimi bana tevdi ettiler. Ben özellikle sayın gelem başkanıma, partimin her kademesindeki görevlilerine teşekkür ediyorum. Beni İstanbul sathına çıkardılar. İstanbul gibi müjdelenmiş bir şehre başkanlık yapma şerefini bahşettiler. Bana gönlünde yer ayıran herkese özellikle ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Hemen şurada, bundan 13 yıl 5 ay 20 gün önce yine bir Cuma günü, dönemin belediye başkanlığını yapmış olan Ali Müfit Gürtuna’dan mührü almak için buradaydım. Emanetin ne olduğunu bilenlerdeniz dedim. Hep emanet olarak baktım. Kendi aileme, çocuklarıma vakit ayıramadım. Bunu tüm siyasiler yaşamaktadır. Eğer hizmet edecekseniz bu böyle. Çocuklarımızı hırsız gibi sevdik, evimize hırsız gibi gittik. Büyük sorumluluk aldık. Bu emanet şehirde bu görevi yapmaya çalıştık. Bir damla suya muhtaç olduğumuz, hava kirliliğinin had safhaya çıktığı, çöpten geçilmeyen İstanbul sayın genel başkanımızın vizyonuyla gelişti. Aynı kulvardan yürüdük. Hata etmemeye özen gösterdik. Hata yaparsak telafisi zordur.
Hata ile ihanet birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet affetme duygusunu gösteremeyiz.

"Ekibimizle bu başarıları yaparken, hayırla yadedilmek amacımız oldu."

"Belediye başkanlık görevimden ayrıldım istifa ettim ama hala partimin üyesiyim"

"Bireysel düşüncelerimizi ortaya koyamayız. Ortaya koyduğumuz idealler uğruna gideriz. Hedefimiz 2023'tür.

"Başkanlık görevimden müsaademi istiyorum. Halkımız bana gönül koymasın"

"İnsan her şeyi affeder ama adam yerine konulmamayı affetmez."

KADİR TOPBAŞ KİMDİR?
Kadir Topbaş, 8 Ocak 1945 tarihinde Artvin'in Yusufeli ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatını Işık Lisesi, İstanbul İmam Hatip Lisesi, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun olarak tamamladı.

İstanbul Üniversitesi'nde Sanat Tarihi ve Arkeoloji Bölümü'nde "Hidiv Kasrı ve Boğaziçi Sivil Mimarisindeki Yeri" başlıklı doktora tezini tamamladı.

Uzun yıllar boyunca serbest mimar olarak çalışan Kadir Topbaş, 1994-1998 yılları arasında dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yürüttü.

Danışmanlığı boyunca belediyeye bağlı olan saray, kasır ve tarihi eserlerin restorasyon çalışmalarına katkılar yapan Topbaş, Kültür Bakanlığı İstanbul 1 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma ve Anıtlar Kurulu başkan yardımcılığı görevini yürüttü.

1996 yılında yapılan yerel ara seçimlere Refah Partisi'nden Bakırköy Beelediye Başkanlığı'na aday oldu ancak seçilemedi. 1999 yılındaki yerel seçimlerde Fazilet Partisi'nden Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na aday oldu ve seçildi.

Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevindeyken "Güzel Beyoğlu" projesini hayata geçirdi. Mimari projesini kendisinin çizdiği "Kentsel Dönüşüm ve Sosyal Rehabilitasyon" çalışmaları kapsamında Kasımpaşa’da Kapalı Spor Salonu Kompleksi, Eğitim ve Sosyal Tesislerini hizmete sundu.

28 Mart 2004 tarihindeki yerel seçimlerde Ak Parti'den aday oldu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildi. 2004'ten 2017'ye kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Kadir Topbaş, 22 Eylül 2017 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa etti.

damadınında kendisinide seninde.......
 // Adem
hurşit malmısın nesin sen ulan sen fetöcüysen herkesmi fetöcü dallama....
23 Eylül 2017 Cumartesi 17:19
hursit dilaver
 // memet ali bayram
NE DEMEK O HEPİMİZ FETÖCÜYDÜK SEN KENDİ AİLE EFRADINLA VE KENDİ ÇEVRENLE KARIŞTIRDIN HERHALDE MAL,Bİ KAYBOL.... ÖMRÜMÜZÜN HİÇBİR ANINDA BU YARATIGI VE ONUN YANINDA OLANLARI SEVMEDİM, BAK SAYAYIM AK PARTİLİYİM KADİRİ MELİHİ BÜLENTİ SADULLAHI ABDULLAHI SEVMEDİM KARDEŞİM SEVMEDİM AMA SEVMESEMDE OY VERDİM NEDEN BİLİYORMUSUN REİSİ SEVDİM REİSİ....
23 Eylül 2017 Cumartesi 17:06
hurşit dilaver= ZOMBİ KALINTISI
 // Fatih ER
NE DEMEK ULAN O HEPİMİZ FETÖCÜYDÜK UTANMAZ SIKILMAZ HERİF REİS TE ÖYLEYMİŞ DİYE ARKASINA SAKLANMAK BUNAK HERİF KONUŞMA KONUŞTUKÇA PİÇ LEŞİ İYORSUN DİZLERİN DEN DEGİL BEYNİNDEN DE AMELİYAT OLSAN O PİSLİGE BULAŞTIYSAN TEMİZLENEMZSİN ZATEN....
23 Eylül 2017 Cumartesi 17:01
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler