YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Huzur ortamı içinde seçimleri yaşıyoruz
Huzur ortamı içinde seçimleri yaşıyoruz
10 Ağustos 2014 16:44
İçişleri Bakanı Efkan Ala, cumhurbaşkanı seçiminin şu ana kadar sükunet içinde geçtiğini belirterek, "Son derece güvenli bir ortam içinde, huzur ortamı içinde seçimleri yaşadık, yaşıyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, yaptığı açıklamada, halkın doğrudan cumhurbaşkanını seçmesini, yönetim ve demokrasi tarihi açısından bir makas değişimi olarak nitelendirdi.

"Millet iradesinin devletin bütün kurumlarına yansımasının adıdır. Bu bakımdan gerçekten demokrasi tarihimizde en önemli seçimdir" ifadesini kullanan Bakan Ala, seçim güvenliğine ilişkin ise şunları söyledi:

"Şu ana kadar gerçekten son derece sükunet içerisinde bir seçim geçiriyoruz. Türkiye genelinde 'asayiş olayı' diyebileceğimiz, basit 7 olay intikal etmiş durumda. Son derece basit bunlar da karakol seviyesinde müdahale edilen olaylar. Türkiye gibi 76 milyon nüfusu olan bir ülkede, 'hiç yok' denecek bir rakamdır bu. Her türlü güvenlik önlemi, tedbiri, seçimlerin huzur ve güven ortamı içinde yapılabilmesi için alınmıştı. Milletimizin seçime, demokrasiye olan güveni de birleşince bunun sonuçlarını da görüyoruz. Son derece güvenli bir ortam içinde, huzur ortamı içinde seçimleri yaşadık, yaşıyoruz." 

Cumhurbaşkanı seçiminin huzur ortamında yapılması, milletin huzur içinde tercihini kullanabilmesini sağlamak için gerekli her türlü önlemi aldıklarını vurgulayan Bakan Ala, seçimin Türkiye genelinde güvenlik bakımından "son derece şık bir şekilde" sürdüğünü belirtti. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler