YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Kansu: Türkiye'yi 7 parçaya böleceklerdi
Hüseyin Kansu: Türkiye'yi 7 parçaya böleceklerdi
27 Ağustos 2016 16:08
Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Kansu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin dört safhaya ayırılmış olduğunu belirterek, en son safhada Türkiye'yi yedi ayrı parçaya bölmenin planlandığını söyledi.

Boşnak Ulusal Meclisi (BNV) tarafından, Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Novi Pazar'da düzenlenen bir söyleşiye katılan Kansu, Türkiye'de 15 Temmuz akşamı yaşanan FETÖ'nün darbe girişimini değerlendirdi.

Kansu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türk halkının İslam dünyasında eşi benzeri bulunmayan bir başarıya imza attığını dile getirerek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve halkımız, karanlık güçlerin emellerine ulaşmaması için verdikleri mücadeleyle tarihe geçecektir. Türkiye ve Türk halkı birlik içerisinde olduğunu göstermiştir." dedi.

FETÖ'nün daha ortaya çıkmayan destekçilerinin ve "uyuyan hücrelerinin" bulunduğunu savunan Kansu, tehlikenin tam anlamıyla geçmediğine işaret etti.

-"Türk halkı teslim olmadı"

Kansu, FETÖ'nün darbe girişiminin başarılı olması durumunda Türkiye'de iç çatışmaların hedeflendiğini dile getirerek, "Türk halkı teslim olmadı. Allah korusun, FETÖ darbe girişiminin başarılı olması durumunda ülkede meydana gelebilecek çatışmalar yıllarca devam ederdi. Bu da Türkiye'nin her anlamda güç kaybetmesine neden olurdu." diye konuştu.

FETÖ'nün darbe girişimine Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İngiltere ve İsrail gibi "büyük akılların" da destek verdiğini kaydeden Kansu, "Darbe girişimini dört safhaya ayırmışlardı. Dördüncü ve en son safhada Türkiye'yi yedi ayrı parçaya bölmek vardı. Ülkenin bir kısmını Kürtler ve Ermeniler arasında paylaşacak, diğer kısımlarında ise Pontus Rum ve Lidya devletleri kuracaklardı." değerlendirmesinde bulundu. 

Kansu, darbe girişimin başarılı olması durumunda FETÖ'nün başındaki isim Fetullah Gülen'in de Türkiye'ye geri getirileceği planlarının yapıldığını savunarak, Müslümanların doksanlı yıllardan bu yana Batı ülkeleri tarafından "tehdit" şeklinde tanımlandığını ifade etti.

Dört safhadan oluşan planın 1992-1995 yılları arasında yaşanan Bosna Savaşı zamanında başladığını iddia eden Kansu, "Türkiye, Bosna'da yapılanları kendine yapılıyormuş gibi hissetti." dedi.

Kansu, Türkiye'nin Avrupa ülkeleri tarafından "kıskanıldığını" ifade ederek, "Türkiye, IMF'ye olan borcunu ödedi. Daha dün üçüncü köprünün açılışını yaptık. Aralık ayında tünel açılışına hazırlanıyoruz. 2018'de ise İstanbul'da dünyanın en büyük havaalanı açılacak." diye konuştu. 

Türkiye'nin 16 Temmuz sabahına daha güçlü uyandığını söyleyen Kansu, Balkan ülkelerine Türkiye hükümetine gösterdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler