YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Gülerce'den yine çok sert sözler
Beyaz TV'de yayınlanan Ortak Akıl programına Hüseyin Gülerce'nin Zaman yazarı Ahmet Turan Alkan hakkındaki sözleri damgasını vurdu. Gülerce Alkan'ın kendisine hakaret etmesine isyan etti.
Hüseyin Gülerce'den yine çok sert sözler
24 Kasım 2014 / 08:17 Güncelleme: 24 Kasım 2014 / 09:12

Beyaz Tv’de yayınlanan moderatörlüğünü Türker Akıncı’nın yorumculuğunu Hüseyin Gülerce’nin yaptığı Ortak Akıl programına bu hafta Gülerce’nin Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan hakkında söylediği sözler damgasını vurdu…

Gülerce kendisi hakkında "Turfa Müneccim" başlığıyla bir yazı kaleme alan Ahmet Turan Alkan’a daha önce bir çok mecrada cevap vermiş, bu yazının hakaret boyutunda olduğunu söylemişti. Gülerce “Beni asıl üzense bu hakaretvari yazınının eskiden genel yayın yönetmenliğini yaptığım gazetede yayınlanmasıdır” demişti

"Bu polemik değil, hakaret"

Ancak Ahmet Turan Alkan Zaman Gazetesindeki köşesinde bugün bir kez daha Gülerce hakkında yazı kaleme alınca Gülerce Beyaz Tv ekranlarından Alkan’a bir kez daha yanıt verdi.Gülerce Alkan’ın "bana o yazıyı yazdırmadılar kendim yazdım" sözüne cevaben "sen benim zaten muhatabım değilsin, ben yazının gazetede yayınlanmasını eleştiriyorum" dedi. Gülerce, “Ahmet Turan Alkan bana o yazıyı yazdırmadılar diyor. Ben sana o yazıyı yazdırdılar demiyorum ben şunu söylüyorum; yazdın veya yazdırıldın bu hiç önemli değil.

Ben o yazının eskiden genel yayın yönetmenliği yapmış olduğum bir gazetede yayınlanmasını eleştiriyorum. Senin yazmanı eleştirmiyorum seni o konuda muhatap dahi almıyorum. Nasıl oluyor da Zaman gazetesinin eski bir genel yayın yönetmeni hakkında yine aynı gazetede hakaretvari bir yazı çıkıyor? Ahmet Turan Alkan bugünkü yazısının sonunda başka gazetelerin yazarları arasında hiç mi polemik olmuyor demiş. Koskoca adamsın ayıptır, günahtır. Bu polemik değil ki hakaret" dedi.

"Hani Zaman Gazetesi farklıydı, hani aileydi?"

Gülerce, "Zaman gazetesi hani bir aileydi?" diyerek Alkan ve gazete yönetimine sitem etti. Gülerce "Diğer yazarlar bir televizyonprogramında birbirine ağabey diyorlar mı? Siz ağabey diyordunuz hürmet gösteriyordunuz. Ama üç gün sonra bana turfa müneccim diye hakaret ettiniz. Açıkça söylüyorum; Ahmet Turan Alkan kardeşlik hukukunu hançerlemiştir. Yazdıkları içinde yalan yanlış şeyler var. Bu yazılarla insanları bana düşman hale getiriyorlar" dedi.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler