YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Gülerce'den Başbakan'a uyarı
Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce bugünkü yazısında seçimler yaklaşırken Ergenekon sanıklarının serbest bırakılmasını ve Başbakan Erdoğan'ın kullandığı dili eleştirdi...
Hüseyin Gülerce'den Başbakan'a uyarı
14 Mart 2014 / 06:55 Güncelleme: 14 Mart 2014 / 11:21

İşte Hüseyin Gülerce'nin "Pişmanlıklar, fayda etmeyecek…" başlıklı o yazısı:

Ergenekon tahliyeleri kimler tarafından nasıl ayarlandıysa, katillerin de salıverilmesiyle şu anda en fazla yargı yaralandı.

Artık bir belirsizlik sarmalına dolanmış bulunuyoruz. Siyasette yeni aktörler mi devreye giriyor, Türkiye bilinmeyen zeminlere mi kayıyor şimdi tartışma konusu budur. Saptığımız yol, kısa vadede hepimizi şaşırtacak ittifaklara, ayrışmalara ve savrulmalara açık bulunuyor. 30 Mart’tan sonrası belirsizdir. AK Parti de kazansa, muhalefet de kazansa, 30 Mart akşamı açılan kapılar, belirsizliğin kapılarıdır.

Hükümet-cemaat geriliminin varacağı yer belirsizdir… Başbakan Erdoğan, bütün seçim stratejisini “Pensilvanya” üzerinden yürütüyor. “Paralel yapı”dan intikam alma hesapları, seçim meydanlarında anlatılıyor. AK Parti kazanırsa, seçim sonuçlarını, Hizmet Hareketi üzerine yapılacak hamle için, “seçmenden onay aldık” diye izah edecek.

İddia olunan büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun akıbeti belirsizdir. Seçim sonrasında bu iddiaların üzerine ciddi ve adil biçimde gidilemezse, AK Parti ummadığı yaralar alabilir. Çünkü bu çapta iddiaların unutturulması, üstünün örtülmesi söz konusu olamaz.

Ağustostaki cumhurbaşkanlığı seçimi belirsizdir… Sayın Erdoğan’ın adaylığı belirsizdir. Bu seçim öncesinde Türkiye’deki dengelerin nasıl oluşacağı belirsizdir.

Artan kutuplaşma ve gerilimin akıbeti belirsizdir… İşte 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın acı ölümü ile meydanların hali ortadadır. Seçime kadar en uzun 15 günün içine girdik. Önceki gün iki can daha gitti. Ortam, yangınlara o kadar müsait hale geldi ki; bir kıvılcım, önlenemez felaketleri tutuşturabilir. Kutuplaşma ve gerilim, bu ülkenin bütün düşmanlarına oyun kurma, plan yapma, provokasyonları devreye sokma imkânı veriyor.

Belirsizlik, belimizi bükecek. Öyle ki, pişmanlıklar hiç fayda etmeyecek…

01:52
 // ali
asıl sizler için son pişmalık fayda etmiyecek daha sizler için hukuk süreci başlamadı israilin ve fetonun uşaklığını bırakın önce ALLAH A kul sonra Resulüne tabi olun ülkemize sahip çıkın amerikaya kaçan ve ordan güzel ülkemizi karıştıranlardan uzak durun sadece 17 aralık kargaşası her bir ferde 300 tl ye maal oldu yarın bu insanlardan sözüm ona hocanız nasıl helallik alacak bırakın artık maşalık yapmayı...
15 Mart 2014 01:52
h.gülerce...
 // yokki.....
göya gazeteci yada yazar daa ne yazar,,bir eğer gerçekten iddia olunduğu gibi sen bu palavra paçavra dosyaya - büyük yolsuzluk ve rüşvet dosyası - diye girdiğinde işin rengi belli hüseyin efendi,,sonra nedir yani bu ismini bile anmayacağım bir i...ölmüş dilinize pelesenk olmuş bu kadarmı kıymetli bu terörist bozuntuları,,,gerçekten allaha inanan beyin,akıl ve dil bu lafları konuşmaz konuşamaz hüseyin efendi,,safına geçççç bırak bu hareketten kopma ayaklarını ve yerine geçççç....
15 Mart 2014 Cumartesi 01:08
23:47
 // 1453
Durmak yok yola devam. Hedef 2023. It ürür kervan yürür...
14 Mart 2014 23:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler