YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Gülerce'den Akit'e ittifak cevabı
Akit'in 'cemaat ve CHP arasındaki ittifakı belgeleyen fotoğraf' iddiasına fotoğraftaki isimlerden Zaman yazarı Hüseyin Gülerce twitterdan cevap verdi!.
Hüseyin Gülerce'den Akit'e ittifak cevabı
18 Mart 2014 / 07:21 Güncelleme: 18 Mart 2014 / 11:44

Akit'in yayınladığı haberde Zaman yazarı Hüseyin Gülerce ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Durmuş Çelen, CHP Kayseri Belediye Başkan Adayı Osman Çilsal ile Demokrat Parti Yalova eski İl Başkanı Bahattin Sabahçı'nın gizlice görüştüğü iddia edilmişti.

Twitter hesabından açıklama yapan Hüseyin Gülerce iddiayı yalanlarken sözkonusu görüşmenin gizli değil halka açık bir şekilde yapıldığını ve ilgili fotoğrafı Bahattin Sabahçı'nın Facebook hesabında yayınladığını, Akit'in de fotoğrafı buradan aldığını açıkladı. "Bu görüşme, Yeni Akit'e göre Cemaat ile CHP ittifakının belgesi imiş... Bu yapılan gazetecilik değil, provokasyondur, Akit'e de yakışır ..." diyen Gülerce "bir gazeteci olarak herkesle görüşürüm." vurgusu yaptı. CHP ile cemaat ittifakı iddiasının doğru olmadığını savunan Gülerce, cemaatin sözcüsü olmadığını da tekrarladı.

tw-001.png

Akit'in iddiası neydi?

İşte Akit'in tekzip edilen o haberi:

Cemaat ile CHP ittifakını belgeleyen fotoğrafta, Kılıçdaroğlu'nun danışmanı ve Fenerbahçe eski Denetleme Kurulu üyesi Durmuş Çelen ile Demokrat Parti Yalova eski İl Başkanı Bahattin Sabahçı görülüyor. Gülerce ve Çilsal'ın baş başa yaptığı görüşmenin içeriği hakkında taraflar bilgi vermekten kaçındı.

Bu arada görüşmede bulunan isimlerden Dursun Çelen'in bağlantıları dikkat çekiyor. Facebook hesabı üzerinden Berkin istismarı yaptığı görülen Durmuş Çelen eski bir Demirelci. CHP Antalya İl Başkanı'nın 2012'de Süleyman Demirel ile görüşmesine de aracılık ettiği bilinen Çelen, Demokrat Parti'nin (DP) Kadıköy İlçe Başkanlığını da yaptı. Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkan olmasıyla CHP'ye katılan Çelen'in Kılıçdaroğlu'na danışmanlık yaptığı söyleniyor.

gl.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler