YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Gülerce Ekrem Dumanlı'ya sert çıktı
Hüseyin Gülerce, savcıya ifade verdikten sonra emniyetten ayrıldı. Çıkışta açıklamada bulunan Gülerce, Ekrem Dumanlı'yı eleştirdi.
Hüseyin Gülerce Ekrem Dumanlı'ya sert çıktı
15 Aralık 2014 / 23:25 Güncelleme: 15 Aralık 2014 / 23:38

Dün sabah Cemaat'e yönelik farklı illerde başlatılan eş zamanlı operasyonlarda çok sayıda isim gözaltına alındı. Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve STV Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 31 kişilik gözaltı listesinde dikkat çeken bir isim de Hüseyin Gülerce'ydi.

İfade verip emniyetten ayrıldı

Zaman gazetesi eski yazarı Gülerce, Cemaat'in hükümete yönelik başlattığı 17 Aralık operasyonu sonrasında Cemaat'ten ayrılmıştı. Gözaltı listesinde adı bulunan Hüseyin Gülerce, bugün savcılığa giderek ifade verdi. Gülerce'ye yönelik herhangi bir gözaltı olmadığı ve ifadesinin ardından İstanbul Emniyeti'nden ayrıldığı belirtildi.

Gülerce, Ekrem Dumanlı'yı eleştirdi

Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, ifadesini verdikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gülerce, yaptığı açıklamasında gözaltına alınan Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'yı topa tuttu. Gülerce, şunları söyledi;

Meseleyi demokrasi basın özgürlüğü tarafına çekiyor

"Bu tahşiye olayı biraz farklı bir olay. Peşinen söyleyeyim, zaman gazetesindeki arkadaşlarım, bilhassa Ekrem bey meseleyi demokrasi basın özgürlüğü tarafına çekiyor ama ortada hukuki bir mesele var, evvela bunu anlamamız lazım. Ben eğer bu işin içerisinde bulunmuşsam hükümetin de benim gazeteci kimliğimin öne çıkartılması doğru değil, var mıyım yok muyum bu işin içerisinde?"

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler