YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Gülerce böyle dua etti
Herkesi yangını söndürmeye çağıran Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bugünkü yazısında bol bol dua etti.
Hüseyin Gülerce böyle dua etti
01 Ocak 2014 / 14:10 Güncelleme: 01 Ocak 2014 / 18:45

Gülen'e yakınlığıyla bilinen yazar Hüseyin Gülerce, bugünkü yazısında "Rüzgârımızı kesme Allah’ım. Bu millet dualı millet, şer görüneni hayırlara çevir Allah’ım…" diye dua etti.

Zaman Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, 2014'ün ilk yazısına, "Rüzgarımızı kesme Allah'ım" duasıyla başlık attı. Hükümet ile cemaat arasındaki savaşı sona erdirme çabalarıyla dikkat çeken Gülerce, yangını söndürme çağrısını yineledi.

"Artık takatim kesildi. Çünkü Hizmet hareketine, Muhterem Hocaefendi’ye çok ağır ithamlar, hakaretler yapılıyor" diyen Gülerce, taraflar arasındaki kavgayı dindirme çabasının fitne malzemesi yapılmasına böyle isyan etti:

"Kabus yaşıyorum"

"Benim bu dünyada, dünya hayatında kazandığım bir şeref varsa; Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin beni dost saymasıdır. Bu bana yeter. Evet, feryatlarım bir netice vermiyor. Rüyalardaki gibi kâbus yaşıyorum. Sesimi, ters rüzgârlar alıp götürüyor. Hüsnüzanlar yerini suizanlara bırakmaya başladı. İmtihanın büyüğü bu olsa gerek. Vefanın, sadakatin, kardeşliğin imtihanı bellerimizi büküyor. 45 yıllık dine hizmet hayatımda, ben böyle bir yük yüklenmedim. Hiç sarsılmadım.

"Ölümden döndüm; bu dertten korkuyorum" 

Üniversitede iki defa 25 metreden sıkılan kurşunlardan biri başımın 10 santimetre yanından, diğeri 30 santimetre üzerinden geçti. O günden beri ölümden hiç korkmadım. Ama milletimizin içine düştüğü bu dertten korkuyorum. Yılın ilk yazısında, imtihanlardan duaya sığınacağım."

Üniversite yıllarında atlattığı ölüm tehlikesini anlattıktan sonra köşesine taşıdığı Kur'an ayetleriyle mesaj verdi:

Allah'ın yardımı yakındır

“Yoksa siz, daha önce geçmiş ümmetlerin başlarına gelen durumlara mâruz kalmadan cennete gireceğinizi mi sandınız? Onlar öyle ezici mihnetlere, öyle zorluklara dûçar oldular, öyle şiddetle sarsıldılar ki, Peygamber ile yanındaki müminler bile ‘Allah’ın vaat ettiği yardım ne zaman yetişecek?’ diyecek duruma geldiler. İyi bilin ki Allah’ın yardımı yakındır.” (Bakara Sûresi ayet 214, Suat Yıldırım)

Allah doğruları ortaya çıkaracak

“(Ey insanlar!) Sizin bir kısmınızı diğer bir kısmınıza imtihan (vesilesi) kıldık; (bakalım) sabredecek misiniz? Rabb’in her şeyi hakkıyla görmektedir.” (Furkân 20, Diyanet Vakfı)

“İnsanlar, imtihandan geçirilmeden, sadece ‘İman ettik’ demeleriyle bırakılıvereceklerini mi sandılar? Andolsun ki, biz onlardan öncekileri de imtihandan geçirmişizdir. Elbette Allah, doğruları ortaya çıkaracak, yalancıları da mutlaka ortaya koyacaktır. Yoksa kötülükleri yapanlar bizden kaçabileceklerini mi sandılar? Ne kadar kötü (ne yanlış) hüküm veriyorlar!” (Ankebut 2-3-4, Diyanet İşleri Başkanlığı)

Bölünüp ayrılmayın

“Hepiniz toptan, Allah’ın ipine (dinine) sımsıkı sarılın, bölünüp ayrılmayın. Allah’ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın: Hani siz birbirinize düşman idiniz de Allah kalplerinizi birbirine ısındırmış ve onun lütfu ile kardeş oluvermiştiniz. Siz bir ateş çukurunun tam kenarında iken oraya düşmekten de sizi O kurtarmıştı. Allah size âyetlerini böylece açıklıyor, ta ki doğru yola eresiniz.” (Âl-i İmrân 103, Suat Yıldırım)

Birbirinizin mahremiyetlerini araştırmayın   

“Ey iman edenler! Zannın birçoğundan sakının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurlarını ve mahremiyetlerini araştırmayın. Birbirinizin gıybetini yapmayın. Herhangi biriniz ölü kardeşinin etini yemekten hoşlanır mı? İşte bundan tiksindiniz! Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah tövbeyi çok kabul edendir, çok merhamet edendir.” (Hucurat, 12, Diyanet İşleri Başkanlığı)

“Onlardan sonra gelenler derler ki: ‘Rabb’imiz, bizi ve bizden önce inanan kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma!’ Rabb’imiz! Sen çok şefkatli, çok merhametlisin!” (Haşr 10, Elmalılı)

“Allah’a ve Resulü’ne itaat edin, sakın birbirinizle ihtilaf etmeyin; sonra korkuya kapılıp zaafa düşersiniz, rüzgârınız (kuvvetiniz) gider. Bir de tam manasıyla sabredin. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.” (Enfal 46, Suat Yıldırım)

Rüzgârımızı kesme Allah’ım. Bu millet dualı millet, şer görüneni hayırlara çevir Allah’ım…

birleşme zamanı
 // sevgi pınar
Aynı ailede kardeş kardeşe, anne oğluna, oğul babaya ters düşer hale geldi sağduyu sağduyu sağduyu... ya iyi konuşalım ya susalım...
...
01 Ocak 2014 Çarşamba 18:24
Amiiiiinnnnnn
 // sevgi pınar
Amin Amin,Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Allahım bu ülkeyi her türlü fitne fücurdan koru Yarabbi......
01 Ocak 2014 Çarşamba 18:18
14:52
 // Güney
Biz görecegimizi fazlasıyla gördük tarafımızı seçtik sonuna kadar başbakan Erdoganın yanında olacagız.ne gizli dünya devletini ne de içerideki baronları tanırız.bize Allah için milletine hizmeti görev edinmiş Başbakan yeter....
01 Ocak 2014 14:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler