YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Gülerce: 1995'ten beri dinliyorlar
Hüseyin Gülerce, Gülen Hareketi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gülerce, Hareket'in amacından saptığını, hareketin artık millete ve vatana zarar verdiğini söyledi. Gülerce ayrıca 1995'ten beri dinlendiğini belirtti.
Hüseyin Gülerce: 1995'ten beri dinliyorlar
20 Aralık 2014 / 07:00 Güncelleme: 20 Aralık 2014 / 08:43

Bir zamanlar Fethullah Gülen'in en yakınındaki isimlerden Hüseyin Gülerce, yine çarpıcı açıklamalar yaptı:

"Hizmet hareketi yanlışa sürüklendi. Hareket, artık millete, vatana zarar veriyor. Zaman gazetesinde genel müdür olduğum 1995 Ocak ayından beri telefonlarım dinleniyor"

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; 14 Aralık operasyonu kapsamında gözaltı kararı çıktıktan sonra ifade veren ve serbest kalan Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, Gülen Hareketi'nin yanlış yöne sürüklendiğini söyleyerek hareket tabanına uyarılarda bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Gülerce, “Hizmet hareketi yanlışa sürüklendi diyorum. Tabandaki tertemiz insanları uyarmaya çalışıyorum. Hareket, artık millete, vatana zarar veriyor. Amerika’yı, İsrail’i, Avrupa’yı, dış güçleri arkasına alarak kimse bir yere varamaz” dedi.

"19 yıldır telefonlarım dinleniyor"

Önceki gün de Samanyolu TV çalışanlarından telefonuna tehdit ve baskı mesajları geldiğini söyleyen Gülerce, “Zaman gazetesinde genel müdür olduğum 1995 Ocak ayından beri telefonlarım dinleniyor. Hainlerle bir görüşmem olmuş ise bunu Fuat Avni bilir. Bir tanesini ispatlarsa her cezaya razıyım. Hatta MOSSAD’tan, CIA’dan da yardım alabilir. İspatlayamazsa millet düşmanıdır” ifadelerini kullandı.

Fuat Avni'ler kaybedecek

“Fuat Avni, yalanlarına ve beni hedef göstermeye devam ediyor” diyen Gülerce, “Fuat Avni ‘Gülerce, otuz yıldır gizlice görüştüğü hainlerin...’ diyor. Ben Fuat Avni’ler gibi karakter zaafı ile malul değilim. İnsanlara lakap da takmam. ‘Kör’, ‘topal’ demem. Bir genel başkan için uluorta ‘Çilingiroğlu’ da demem. Onlara maymuncuk demem. En sevdiklerime, ‘bire ahmak’, ‘münafık’ da demem. Kimsenin cehenneme gitmesini istemem. Yerli ve milli kalan, sadece millete yaslanan kazanır. Göreceksiniz Fuat Avni’ler kaybedecek” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler