YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Çelik’ten, flaş 'Dershane' açıklaması
Hüseyin Çelik, dershanelerin kapatılması konusundaki tartışmalarla ilgili, 'Bana henüz ulaşan bir teklif veya tasarı mevcut değildir' dedi.
Hüseyin Çelik’ten, flaş 'Dershane' açıklaması
17 Kasım 2013 / 00:08 Güncelleme: 17 Kasım 2013 / 01:04

Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dershanelerin kapatılması konusundaki tartışmalarla ilgili, “Gündemdeki bir yasal düzenleme ile ilgili lehte veya aleyhte beyanda bulunmak vatandaşların en tabii hakkıdır. Ancak doğru metin ve doğru zemin üzerinde tartışmanın yapılması lazım. Bana da henüz ulaşan bir teklif veya tasarı mevcut değildir” dedi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü dershane tartışmalarına ilişkin Twitter’dan değerlendirmelerde bulundu. Çelik, “Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı, dershanelerle ilgili, bazı basın ve yayın organlarında yer aldığı şekliyle bir düzenleme olmadığını açıkladı. Bazı taslaklardan söz ediliyor. Taslak, ham, müsvette metin demektir. Üzerinde çalışılacaktır, demektir.

"En son sözler ilk önce söylenirse pişmanlıklar doğabilir"

Bazen bir yasal düzenleme için onlarca taslak ortaya çıkabilir ama kanun haline gelecek metin, taslaklar değil, teklif veya tasarlardır. Gündemdeki bir yasal düzenleme ile ilgili lehte veya aleyhte beyanda bulunmak vatandaşların en tabii hakkıdır. Ancak doğru metin ve doğru zemin üzerinde tartışmanın yapılması lazım. En son sözler ilk önce söylenirse pişmanlıklara yol açabilir. Bana da henüz ulaşan bir teklif veya tasarı mevcut değildir. Benim konuyla ilgilenmediğimi, konuya kayıtsız kaldığımı beyan eden arkadaşlar büyük bir yanılgı içindedir. Ben olması gerekenleri ve olmaması gerekenleri ilgili her platformda ve yetkili kişilerle paylaştım ve paylaşmağa devam ediyorum. Bütün tarafları ve muhatapları memnun eden, hiç kimseyi mağdur etmeyen bir sonuca varılması temennim ve aynı zamanda çabamdır” ifadelerini kullandı.

 

İHA

Bravo
 // Kemal
Sayın Çelik'in şu sözüne dikkat çekerim: En son sözler ilk önce söylenirse pişmanlıklara yol açabilir. Gülen Cemaatindeki kardeşlerimizin eleştirirken aşırıya gitmemeleri, ayrıca itidalli olup gereksiz yere vaveyla koparıp düşmanı sevindirmemeleri gerekir. Son günlerdeki Zaman gazetesi başta olmak üzere cemaatin yayın organlarındaki yazılar ve eleştriler, bizi üzüyor ve kardeşlerimize yakışmıyor. ...
17 Kasım 2013 Pazar 13:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler