YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Çelik'ten Bahçeli'ye sert sözler
AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına sert cevap verdi.
Hüseyin Çelik'ten Bahçeli'ye sert sözler
14 Temmuz 2013 / 19:40 Güncelleme: 14 Temmuz 2013 / 19:46

Kerkük'teki terör saldırılarına sessiz kalındığı yönündeki Bahçeli'nin iddialarına cevap veren Çelik, "Sayın Bahçeli, Allah aşkına siz kaç kere Bakü’ye, Bişkek’e, Taşkent’e, Kırım’a, Lefkoşa’ya gittiniz? Sayın Başbakan, Türkiye’nin herhangi bir vilayetine gider gibi buralara gitti.

Sayın Bahçeli siz uçağa bile binmeye korkan, Ankara'da kuluçkaya oturmuş bir zavallısınız" dedi.AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AK Parti Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün yaptığı basın toplantısında AK Parti camiasına ağır hakaretlerde bulunduğunu söyleyerek, "Az sonra kullanacağım kelimeleri kullanmak istemezdim ama ondan ödünç alarak kullanıyorum" dedi ve Bahçeli'ye cevap verdi. Çelik, Bahçeli'nin bugünkü açıklamaları için, "Son derece ahlaksızca, son derce edepsizce ve son derece haysiyetsizcedir" dedi."Sayın Bahçeli, biz sizin şamar oğlanınız falan değiliz. Çok ayıp ediyorsunuz ve bu toplumda siyaset nasıl yapılmaz bunun örneklerini ortaya koyuyorsunuz" diyen Çelik, üzerinde uzlaşılan 48 maddeyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli'nin 48 maddenin Genel Kurul'a gelmesine karşı çıktığını fakat 2 gün önceki basın toplantısında MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın buna yeşil ışık yaktığını hatırlatan Hüseyin Çelik, şöyle konuştu:"Mehmet Şandır geçen Cumartesi bir basın toplantısı düzenledi ve 'Sayın Başbakan'ın bu teklifini yapmaya hemen hazırız' dedi. 'Şartımız, şurtumuz da yok' dedi. 'Hodri meydan' dedi. Grup başkanvekiliniz bunları söyleyecek, 'hiçbir şartımız yok' diyecek, 'şart şurt yok' diyecek, 'zaten bunlar Sayın Bahçeli'nin teklifidir' diyecek, 'hodri meydan, hemen yapalım' diyecek, 'biz buna hazırız' diyecek. Sayın Bahçeli, 'bu çok erken, çok zamansız ve çok gereksiz bir tekliftir' diyor. MHP çok kalabalık bir parti olsa, iktidar gibi omuzlarında büyük bir yük olsa, çok daha büyük meşguliyetleri olsa, Sayın Bahçeli her gün bir vilayete gitse, sürekli yurt dışına gitse diyeceğiz ki irtibat kurmaya zorlanıyorlar diyeceğiz. Topu topu bir avuç milletvekiliniz var. Grup başkanvekili böyle diyecek ama Sayın Bahçeli bugün bayramlık ağzını açacak ve buna gerek yok diyecek."

"MHP yasama yılının sonunda ciddi bir tutarsızlık sergilemiştir"

Hüseyin Çelik, Bahçeli'nin bugünkü konuşması sırasında Türkiye Cumhuriyeti adının değiştirilmeye çalışıldığı yönünde ifadeleri olduğunu anlatarak, "Sayın Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni değiştirmeye yeltenen kimse yok. Bütün partilerin uzlaşma komisyonuna verdiği teklifler ortadadır" dedi. Türkiye Cumhuriyeti isminin Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak kalmaya devam edeceğine vurgu yapan Çelik "Bizim verdiğimiz teklifte Türk milleti, Türk milleti olarak kalmaktadır" diye konuştu.

Bahçeli'yi eleştiren Çelik, "Bahçeli 'tek dil Türkçedir' diyor. Hayır Sayın Bahçeli, biz bu konuda sizinle aynı düşüncede değiliz. Resmi dil Türkçedir ve Türkçe olarak kalacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin resmi dili Türkçedir" şeklinde konuştu.

Üzerinde uzlaşılan 48 maddenin Genel Kurul'a gelmesine karşı çıkan Bahçeli'nin açıklamalarını tutarsızlık olarak yorumlayan Çelik "MHP yasama yılının sonunda çok ciddi bir tutarsızlık sergilemiştir. Grup Başkanvekili 2 gün önce 'biz hazırız' diyecek, sonra da Genel Başkanı çıkacak 'bu çok yersizdir' diyecek" dedi.

"Siz Ankara'da oturan bir zavallısınız"

Hüseyin Çelik, Başbakan Erdoğan'ın Kerkük'teki katliamlara sessiz kaldığını iddia eden Bahçeli'ye sert cevap verdi. Bahçeli'ye "Sayın Bahçeli, Allah aşkına siz kaç kere Bakü’ye, Bişkek’e, Taşkent’e, Kırım’a, Lefkoşa’ya gittiniz? Sayın Başbakan, Türkiye’nin herhangi bir vilayetine gider gibi buralara gitti" diyen Çelik, "Sayın Bahçeli siz uçağa bile binmeye korkan, Ankara'da kuluçkaya oturmuş bir zavallısınız" dedi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Başbakan Erdoğan'ın ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Doğu Türkistan'a kadar gittiklerini hatırlatan Çelik, Sincan Özerk Bölgesi için "Çin hükümetiyle işbirliği içinde orada bir Türk Sanayi Bölgesi kuruluyor, kuruluş çalışmaları sürdürülüyor" diye konuştu.

Kurey Irak'taki terör saldırıları sonucunda yaralanan tüm yaralıların talep gelmesi halinde Türkiye'ye taşındığını ve Türkiye'de tedavi edildiklerini ifade eden Çelik, "Terör saldırısı kimden gelirse gelsin bunu lanetleriz, bunu telin ederiz" şeklinde konuştu.

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Başbakan'ın itibarı kalmadı" şeklindeki sözlerine cevap verdi. MHP'nin oy oranının yüzde 13-14 olduğunu ve bu oranın yarısının Bahçeli'ye itibar ettiğini belirten Hüseyin Çelik, "Sayın Bahçeli senin 5 kuruşluk bir itibarın var" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenleyerek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye cevap verdi. Bahçeli'nin, "Başbakan Erdoğan itibarını yitirdi" şeklinde açıklamaları olduğunu hatırlatan Çelik, "Sayın Bahçeli, Türkiye'deki Türkler arasında, Türkiye'nin dışında yaşayan Türkler arasında bir anket yapıldığı zaman Sayın Başbakan bugüne kadar gelmiş geçmiş liderlerin hepsini üç beş defa katlayacak kadar itibara sahiptir" dedi.

MHP'nin oy oranının yüzde 13-14 olduğunu, MHP'ye oy verenlerin ancak yarısının Bahçeli'ye itibar ettiğini belirten Hüseyin Çelik, "Sayın Bahçeli senin 5 kuruşluk bir itibarın var" diye konuştu.

Bahçeli'nin çözüm süreciyle ilgili açıklamalarını da değerlendiren Hüseyin Çelik, terör örgütü PKK'nın tekrar saldırma ihtimaline ilişkin olarak, "Silahla saldıranlara hiç kimse bugüne kadar gül demetleriyle karşılık vermedi, bundan sonra da vermeyecektir" dedi. "PKK'nın silah bırakması bizim istediğimiz şeydir. Silahların susması yeterli değil bunu defalarca söyledik" diyen Çelik, "Demokratikleşme perspektifimiz PKK olsa da, olmasa da devam edecek. Varsayalım PKK saldırmaya başladı, bizim güvenlik güçlerimizin eli armut mu topluyor" diye konuştu.

Kimsenin kendilerine hakaret etmesine izin vermeyeceklerinin altını çizen Hüseyin Çelik, "Kesinlikle çözüm süreci Sayın Bahçeli'nin kimyasını bozmuşa benziyor, umarım bu hastalığından kısa sürede kurtulur" şeklinde konuştu.

"Sayın Bahçeli, haddinizi bilin"

Çelik, Gezi Parkı olayları sırasında ortaya çıkan palalı saldırgan Sabri Çelebi ile ilgili Bahçeli'nin açıklamalarına da cevap verdi. Bahçeli'nin, Başbakan Erdoğan'ın palalı elemanları olduğu yönünde ifadeler kullandığını hatırlatan Çelik, "Benim tanıdığım Recep Tayyip Erdoğan, siyasi hayatının ilk safhasından itibaren şiddete asla prim vermemiştir. Sayın Bahçeli, şiddet ve kaba kuvvet senin genetik kodlarından gelen bir şeydir. O bizim siyasi kodlarımızda kesinlikle yoktur. Biz birbirimizi çok iyi tanırız. Kimlerin nasıl sopa, bıçak taşıdığını, bunlarla insanlara nasıl saldırdığı hafıza kayıtlarımızda duruyor" dedi.

Bahçeli için "Fikretmeyenler Bahçeli gibi küfrederler" diyen Hüseyin Çelik, "'Sayın Başbakan aşağılık yaftasını çoktan hak etmektedir' diyor. Bu söylemle siz gittikçe çukura düşüyorsunuz" dedi. "Bizim suratımıza biri bir tokat vurduğu zaman diğerini göstermeyiz Sayın Bahçeli, haddinizi bilin" diyen Çelik, "Sayın Bahçeli hakaret etse de, küfretse de kendini harap etse de bu memlekette 11 yıldan beri ülkenin yönetimini elinde bulunduran AK Parti halkla beraber olan yürüyüşünü devam ettirecektir. Sayın Bahçeli size de söylüyorum, adamlarına da söyle meydan boş değil. Bir şey söylerseniz karşılığını alırsınız" şeklinde konuştu.

Hüseyin Çelik, açıklamalarının ardından ise gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Çelik, PKK'nın Çukurca'da bir karakolu bastığına dair haberler olduğunu, bunun doğru olup olmadığının sorulması üzerine böyle bir haber almadığını söyledi. PKK'nın son zamanlarda şımarıklık içinde olduğunu belirten Çelik, PKK içinde olağanüstü gayret gösteren gruplar olduğunu, bunların da yol kesme, adam kaçırma gayretinde olduğuna dikkat çekti.

"Terbiyesizce bir tweet"

Hüseyin Çelik, CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan'ın Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile ilgili attığı bir tweeti de değerlendirdi. Yıldıray Sapan'ın bu tweet sonrasında Meclis'te kınandığını hatırlatan Çelik, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın da parti adına özür dilediğini söyledi. Altay'ın özür dilemesinin olması gereken bir şey olduğunu ve güzel bir hareket olduğunu anlatan Çelik, Yıldıray Sapan içinse "Terbiyesizce bir tweet atmış olması kabul edilebilecek bir şey değildir. Terbiyesizcedir" dedi.

Yıldıray Sapan'ın sabıkasının kabarık olduğunu belirten Çelik, "Bu Twitter meselesi bu büyük bir imkan ama kusura bakmasınlar orada 'bu nasılsa sosyal medyadır ben ağzıma geleni söylerim, aklıma geleni yazarım', böyle bir şey olamaz" diye konuştu. Çelik, ayrıca bu tweet ile ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sessiz kaldığını söyledi.

İHA

15:25
 // adilik
Çelik i bir korku sarmiştir. O korku mhp korkusudur. O korku türk korkusudur. O korku hesap verme korkusudur. Öncelikle şunu söyleyeyim çelik bahçelinin sözlerini yanliş okumuştur veya işine geldiği gibi yorumlamiştir. Sayin bahçeli 48 maddeyi rafa stalim gibisinden bir söz söylememiştir, biraz bekleyelim bunlarin üzerine birkaç madde daha ekleyelim demiştir. Türk ve mhp düşmani olan çelik ise sözleri çarpitmiştir. Çeliğin diş türkler ve türk elleri hakkinda söz söyleme hakki hiç yoktur, söylemek için türke sevdali olmak gerekir. Türkiyede bütün siyasi parti ve görüşler türk dünyasi ile bihaber iken, ülkücüler ve türk milliyetçileri esaret altindaki türkler ve türk yurtlari için mücadele ediyorlardi. Sayin çeliğin mensup olduğu görüş temsilcilcileri ve solcular o zamanlar ülkücüleri hayalcilikle suçluyorlardi ve irkçi yaftasi yapiştiriyorlardi. Sonra ne oldu birçok türk devleti ve özerk türk devletleri meydana çikti, bu da ülkücülerin hakliliğini meydana çikardi. Unutulmasin 1944 turancilik davasinda Alpaslan Türkeş ve arkadaşlari diş türklere özgürlük istedikleri için yargilanmişlardir. Evet sayin çelik siz şimdi iktidardasiniz kerkükteki katliamlari neden engellemiyorsunuz, yoksa barzaninin kerkük ve çevresini kürtleştirmek için yaptiği katliamlara taraf misiniz. Sizin beyanlariniz bana acaba dedirtiyor. Acaba çelik pkk dan yana mi tavir aliyor, acaba çelik akp içerisinde pkk nin temsilcisi mi. Pkk doğuda festivallere katiliyor hem de silahlariyla beraber, pkk silahli olarak terörist cenaze töreni düzenliyor, pkk şantiye basiyor adam kaçiriyor, pkk yol kontrolü yapiyor, pkk kolluk kuvveti kuruyor ve diploma töreni düzenliyor gel gelelim çelik bunlari görmezden geliyor, acaba diyorum kan mi çekti de çelik bunlari görmüyor. Iş uçağa binmekte değil, binilen uçaği kazasiz yere indirebilmektedir. Sizin bindiğiniz uçaği yere nasil indirdiğiniz benim yukarida yaptiğim açiklamalar bariz olarak ortaya koymaktadir. Türk le ve türk milliyetçileriyle fazla uğraşmayin, bunlar bu ülkenin temelini oluşturmaktadirlar ve bu ülkenin asil sahipleridirler....
15 Temmuz 2013 15:25
12:36
 // Oktay D.Gezer
Sayın H . Çelik'in bu sert ve asagilayici sözlerini gereksiz ve çok incitici buluyorum.Bir AK Partili
oldugumu da biliniz.Saygilarimla....
15 Temmuz 2013 12:36
20:39
 // İŞTE BUNLAR HEP BEYAZ ÇORAP
İslam kardeşliğinden bihaber, kafası ve kafatası sadece türkçülükle hareket eden bir siyasetçi ancak bu kadar olur. Kendisine önerim biraz da koyu renk çorap giysin. Belki de ayaklarında olan beyni, kafasına geri gelir....
14 Temmuz 2013 20:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler