YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hüseyin Avni Mutlu: "Biraz siyasi bir olay var gibi"
Hüseyin Avni Mutlu: "Biraz siyasi bir olay var gibi"
08 Eylül 2013 00:10
2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığında finalde Tokyo ile birlikte yarışan ve kaybeden İstanbul için, Vali Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul’un hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi.

Sultanahmet Meydanı’nda vatandaşlarla birlikte final heyecanı yaşayan Vali Mutlu, “Öncelikle Olimpiyat ruhu centilmenliktir. O yüzden Tokyo’yu tebrik ediyorum. 2020’de Tokyo’da yapılacak olan Olimpiyatların en iyi şekilde yapılmasını temenni ediyorum. İstanbul bu yarışa çok iyi hazırlanmıştı.

Olimpiyat ruhunu çok yüksek tuttuk. İnsanımız bunu çok istedi. Bunun için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Her yarışmanın bir kazananı oluyor. Hiç ümitsizliğe kapılmadan yeniden yarışa devam edeceğiz. Kaybettik diye düşünmüyorum. Tüm dünyaya çok güçlü olduğumuzu gösterdik. İstanbul’a güveniyoruz. İstanbul hiçbir zaman kaybetmemiştir.” dedi.

Hüseyin Avni Mutlu, bUgünden itibaren herkesin bu konu hakkında farklı yorumlarda bulunacağını söyledi ve şöyle konuştu: “İstanbul koşan bir şehirdir ve koşmaya devam edecektir. Gerçekten hak etmiştik. Herkes bunun hakkında farklı yorumlar yapmaya başlayacaktır. Ama biz bu şehri Olimpiyatlara hazır hale getirmiştik. İstanbul’un bir kaybı yoktur.”

Öte yandan oylama sonucunda Tokyo ismi açıklanmasından sonra büyük hayal kırıklığı yaşayan vatandaşlar ise, “Durmak yok yola devam. Canımız sağolsun. Biraz siyasi bir olay var gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler