YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet'ten Erdoğan'ın sözlerine şok çarpıtma!
Büyükşehir belediyeciliğinin faydalarını anlatan Başbakan Erdoğan'ın sözlerini Hürriyet'in internet sitesi bakın nasıl anladı...
Hürriyet'ten Erdoğan'ın sözlerine şok çarpıtma!
14 Aralık 2013 / 21:26 Güncelleme: 14 Aralık 2013 / 21:30

Hürriyet Gazetesi çarpıtma haberlerine bir yenisini daha ekledi. Başbakan Erdoğan'ın sözlerini çarpıtıp CHP'li belediyeleri övmeye çalıştı.

Erdoğan büyükşehir belediyeciliğinin faydalarını anlattı

Başbakan Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki toplu açılış töreninde konuştu, büyükşehirlerin belediyecilikte daha etkili hizmet sunduğunu, yeni büyükşehir olan illerin köylerinin mahallelere dönüşeceğini ve böylece daha modern bir görünüm kazanacaklarını söyledi.

Erdoğan, muhalefetin şiddetle karşı çıktığı büyükşehirler düzenlemesinin köylere sağlayacağı faydaları anlatırken Bakırköy ve Kadıköy'ü İBB'nin Kadıköy ve Bakırköy'deki hizmetlerinden hareketle, buraların bir zamanlar köy olduklarını, büyükşehir yönetimi sayesinde modern büyük ilçeler haline geldiklerini belirtti.

Hürriyet'in internet sitesi çarpıttı

Hürriyet Gazetesi'nin internet sitesi ise Başbakan'ın bu sözlerini çarpıtarak, manşet kapağında "Erdoğan CHP ile özdeşleşen iki ilçeyi övdü" başlığını kullandı.

Hürriyet İnternet Genel Yayın Yönetmeni Bülent Mumay da Twitter hesabında "modern şehircilik için iki CHP'li belediyeyi örnek gösterdi: Kadıköy ve Bakırköy" yazdı.

Erdoğan'ı CHP'li belediyeleri övmüş gibi gösterme gayreti içerisine giren Hürriyet'in bu çabası komik bulundu.

İstanbul'da Bakırköy ve Kadıköy'ün tüm altyapı ve üstyapı hizmetlerini İBB yapıyor.

Kadir Topbaş döneminde Kadıköy'e yapılan yatırım tutarı 2 milyar TL. (2 kat trilyon)

Bakırköy'e ise yine Topbaş döneminde yapılan yatırım tutarı 990 milyon TL. (990 trilyon)

141220132034087637204_3.jpg


STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler