YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet'ten akıllara ziyan yalan ve provokasyon!
Hürriyet'ten akıllara ziyan yalan ve provokasyon!
20 Eylül 2015 12:03
Gezici isimli şirkete bağlı anketörler Ümraniye polis merkezi önünde selfie pozu verdikten sonra sosyal medya hesaplarından gözaltına alındıklarını yazdı. Hürriyet de bunu "Gezici araştırma şirketinin anketörlerine gözaltı" şeklinde haber yaptı.

Emniyet kaynakları ise anketörlerin anket yaptıkları bir evdeki vatandaştan şikayetçi olmak için karakola geldiklerini daha sonra da karakoldan çıkarken habere konu olan fotoğrafı çekip sosyal medyada paylaştıklarını kaydetti.

Gezici Araştırma Şirketinin anketörleri, Üsküdar'da vatandaşların evlerine giderek anket çalışması yapmaya başladı. Bazı ev sahipleri durumdan rahatsız oldu ve polise şikâyet edeceğini söyledi. Anketörler ile vatandaş arasından yaşanan tartışmanın ardından, vatandaş konuyu kapatırken, anketörler karakola gitti. Ümraniye'de bulunan bir karakola giden anketörler, vatandaştan şikâyetçi oldu. Emniyet yetkilileri ise, olayın Üsküdar ilçe sınırlarında olduğu ve Üsküdar'da bulunan Doğancılar karakoluna gitmeleri gerektiğini belirtti. Kısa süre sonra ise Gezici Araştırma Şirketi'nin hesabından "Şu an @geziciarastirma şirketinin sahada araştırma yapan anketörleri gözaltına alınarak çalışmaları engelleniyor @mrtgezici emniyete gidiyor." Twiti atıldı. Karakoldan ayrılan anketörler, şirketin sahibi Murat Gezici ile birlikte selfie çekerek, gözaltı yalanını sürdürdü.
 
HÜRRİYET'E ÖZEL, YALAN AÇIKLAMA

Sosyal medyada fotoğraf paylaşan anketörler, daha sonra Hürriyet'e özel açıklama yaparak yalanı devam ettirdi. Emniyet kaynakları gözaltı olayının tamamen yalan olduğunu söyledi. Hürriyet'in yaydığı yalan kısa sürede sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

 

YENİ ŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler