YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet’in haberine Yazıcıoğlu’ndan sert tepki
Hürriyet’in haberine Yazıcıoğlu’ndan sert tepki
Hürriyet’in haberine Yazıcıoğlu’ndan sert tepki
29 Kasım 2008 / 11:31 Güncelleme: 29 Kasım 2008 / 00:00

Hürriyet Gazetesi, dün Ergenekon davasında adı geçen Tuncay Güney'le ilgili büyük bir çelişkiye imza attı. Gazete, cinsel tercihi ve dinî inanışı sebebiyle 'güvenilmez biri' olarak lanse ettiği Güney'e dayanarak BBP hakkındaki iftirayı sayfalarına taşıdı.


 


BBP'nin Fethullah Gülen'in gönderdiği paralarla kurulduğu iddiasına yer veren gazeteye BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'ndan sert tepki geldi. Yazıcıoğlu, "Bu kişiyi hayatımda hiç görmedim ve tanımam. Çok alçakça bir iftira. İspat etmezse dünyanın en şerefsiz adamıdır." dedi. Yazıcıoğlu, bunun bir tertip ve senaryo olabileceğine işaret etti. Gülen adına partisine hiçbir maddi katkı gelmediğini belirtirken, "Zaten usul olarak da Gülen ve çevresinin bir siyasi partiye para vermesi söz konusu olamaz." ifadesini kullandı.


Bu iddianın tamamen yalan olduğunu vurgulayan BBP lideri, şöyle devam etti: "BBP, ne kuruluş yıllarında ne ondan sonraki zamanda Fethullah Gülen'le maddi bir ilişki içerisinde olmuştur. Hiçbir dönemde Gülen ya da onun adına partimize ve şahsıma maddi katkı olmamıştır. Zaten usul olarak da Gülen ve çevresinin bir siyasi partiye para vermesi söz konusu olamaz. Tersine, herkesten hayır adına destek alan ve bunu da hayır hizmetlerine kullanmış olan bir yapı vardır. O yapının siyasi bir partiye maddi destekte bulunması ilkesel olarak mümkün değildir." Yazıcıoğlu, böyle bir katkının söz konusu olması durumunda parti kayıtlarına geçmesi gerektiğine de dikkat çekti. Partisine yapılan bütün bağışların kayıt altına alındığını hatırlattı. Parti kayıtlarında Güney'in para verdiğine ilişkin hiçbir verinin olmadığının altını çizdi. Açıkça iftiraya uğradıklarını dile getiren Yazıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Bu karalama yapmak düşüncesiyle atılan bir iftiradır. Ya da kendisine daha özel bir misyon vehmettirmek için kurguladığı tertibin bir gereği olarak yapmıştır. Bu kişiyi hayatımda hiç görmedim ve tanımam. Çok alçakça bir iftiradır. İspat etmezse dünyanın en şerefsiz adamıdır." Ankara, Zaman


HÜRRİYET AYIP ETTİ


Hürriyet gazetesi dün cinsel tercihi ve dinî inanışı sebebiyle 'güvenilmez biri' olarak lanse ettiği Tuncay Güney'e dayanarak BBP hakkındaki bir iftirayı sayfalarına taşıdı. BBP'nin Fethullah Gülen'in gönderdiği paralarla kurulduğu iddiasının yer aldığı gazeteye Yazıcıoğlu'ndan sert tepki geldi.


TUNCAY GÜNEY'DEN İLGİNÇ ÇIKIŞ


Hürriyet Gazetesi'nin açıklamalarına önem atfettiği Tuncay Güney, dün Yeni Şafak gazetesine ilginç bir beyanat verdi. Güney, Hürriyet'in yayınlarının amacının 'kendisini susturmak' olduğunu dile getirdi. Güney, "Hürriyet Gazetesi, kendileri hakkında' açıklama yapmamı engellemek için bana saldırıyor. Çünkü, hiç kimse olayın kendisine dokunmasını istemiyor. Bu işi sulandırıp bazı insanlara dokunulmasını önlemeye çalışıyorlar." dedi.


CUMHURİYET'İ YILMAZ DA YALANLADI


Haberleri sürekli tekzip edilen Cumhuriyet Gazetesi'ni eski başbakanlardan Rize Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz da yalanladı. Yılmaz, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili kendisine atfen yayınlanan sözlerin gerçekleri yansıtmadığını açıkladı. Yalan haber, dün Cumhuriyet'in manşetinde yer almıştı. Haberi yazan muhabirin kendisine ait düşünceleri ısrarla söyletmek istediğini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti: "Gazetede yayınlanan ifadeler bana ait değildir. Bana, MİT'te çekişme olduğuna ilişkin geçmişteki sözlerimi hatırlattı ve bu çekişmenin bugün de olup olmadığını sordu. Ben de çekişmenin mahkemeye intikal ettiğini söyledim. Emniyet'teki siyasallaşma iddiaları ile ilgili olarak da medyaya bu yönde bazı haberler yansıdığını belirttim. Benim söylediklerim bunlar." Yılmaz, sözlerinin çarpıtılmasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay'ı da arayacağını sözlerine ekledi. Ömer Şahin/Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler