YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet yine tutturamadı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu'nda çekilen fotoğraftaki kırmızı kitap dikkat çekti. Milletvekili tanıtım albümü olan ve tüm Ankara muhabirlerinin bildiği bu kitabı, Hürriyet'in Ankara muhabiri Zeynep Gürcanlı tanıyamadı.
Hürriyet yine tutturamadı!
20 Ocak 2015 / 02:03 Güncelleme: 20 Ocak 2015 / 11:13

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu bugün toplandı. Bakanlar Kurulu'nda çekilen bir fotoğrafta Erdoğan'ın oturduğu yerde yer alan kırmızı kitap Hürriyet'in dikkatini çekti.

Hürriyet'in Kırmızı Kitap ayrıntısı

Hürriyet'in Ankara muhabiri Zeynep Gürcanlı'nın haberinde, söz konusu kitabın Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde, Ankara kulislerinde bakanların, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin adeta "korkulu rüyası" olarak konuşulan kırmızı kitap olduğu iddia edildi.

Kırmızı Kitap dediği aslında...

Ancak Hürriyet'in bahsettiği kırmızı kitap, "Milletvekili Tanıtım Albümü"ydü. Bunu da her Ankara muhabiri bilir.

 

İşte Gürcanlı'nın haberinde yer alan Erdoğan'ın kırmızı kitabının kulislerdeki hikayesi;;

"Erdoğan, Başbakanlığı döneminde sürekli kırmızı bir deftere, günlük programını, o programlarda konuşulanları, yapılacak işleri, o işlerin bitiş tarihlerini, kısacası işiyle ilgili herşeyi not alırdı.

Daha sonra, eğer bir konuda Bakanlarla, kurum yöneticileri ile bir anlaşmazlık çıktığında, hemen o deftere, anlaşmazlık konusu hakkında ne yazdığına bakar, ona göre kararını verirdi.

Bakanların, hangi işlerin, mesela bir köprünün ,otoyolun, ne zaman biteceğini söylediğini o deftere yazar, günü geldiğinde de o işin bitip bitmediğini, bizzat o bakan/kurum yöneticisi ile yeniden konuşurdu.

Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde "efsane" olan o kırmızı defter, Cumhurbaşkanlığı döneminde de ortaya çıkıp çıkmayacağı son dönemde Ankara kulislerinde en çok konuşulan konuydu."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler