YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet yazarı Oktay Ekşi'ye sert tepki geldi
Hürriyet yazarı Oktay Ekşi'ye sert tepki geldi
Hürriyet yazarı Oktay Ekşi'ye sert tepki geldi
02 Nisan 2008 / 16:41 Güncelleme: 02 Nisan 2008 / 00:00


AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı, dünkü MYK toplantısına atfen basındaki haberlerle ilgili açıklama yaptı. Hürriyet yazarı Oktay Ekşi'ye sert tepki geldi. GTP yalanlandı.


AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, dünkü MYK toplantısına atfen bugünkü bazı gazetelerde ''Gerçek dışı haberler'' yer aldığı bildirildi.


AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı'ndan AK Parti MYK toplantısına ilişkin bazı gazetelerde yer alan haberlerle ilgili yazılı açıklama yapıldı.


''Bazı gazetelerde dün yapılan AK Parti MYK toplantısına atfen gerçek dışı haberler yer almaktadır. Baştan sona uydurma diyaloglar, asla cereyan etmemiş olan konuşmalar, hayali senaryolar eşliğinde ne yazık ki manşetlere taşınmıştır'' ifadesine yer verilen açıklamada şöyle denildi:


''Genel Başkan Yardımcısı Sayın Fırat'ın toplantı akabinde yaptığı açıklama dışındaki bütün bilgilerin gerçek dışı olduğunu belirtiyor; bilinçli olarak üretilen bu yalan haberleri, gazetecilik meslek ahlak ilkelerini hiçe sayan bu yayınları kınıyoruz.


Aynı şekilde Basın Konseyi Başkanı sıfatını da taşıyan Hürriyet yazarı Oktay Ekşi'nin, dünkü grup toplantımızın kapalı bölümünde, Sayın Genel Başkanımızın sarf ettiği iddia edilen bazı sözleri kamuoyuna yapılmış açıklama gibi gerçek kabul ederek, bunun üzerine yorum bina etmesinin de hangi etik değerlerle bağdaştırıldığı anlaşılamamıştır.''


''Son olarak, bir haber ajansı tarafından üretilen 'yedek parti' iddialarının, ilgili tarafların yalanlamaları yok sayılarak ve hiç sorgulanmadan, doğruluğu araştırılmadan, belirli gazetelerde yer almış olmasının özellikle düşündürücü'' olduğu ifade edilen açıklamada, ''Dezenformasyon kampanyası izlenimi veren bu haberin temel iddialarının, haberi doğruladığı öne sürülen GTP Genel Başkanı Sayın Tuna Bekleviç tarafından aslında dün yazılı bir açıklamayla tekzip edilmiş olduğunu kamuoyumuzun bilgisine sunuyoruz'' denildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler