YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet Gazetesi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildiri!
Aydın Doğan'a ait Hürriyet Gazetesi, tartışma çıkaran manşetin ardından bildiri yayımladı.
Hürriyet Gazetesi'nden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bildiri!
19 Mayıs 2015 / 08:40 Güncelleme: 19 Mayıs 2015 / 08:53

Muhammed Mursi gibi yüzde 52 halk oyuyla seçilerek Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef göstererek, algı oluşturmakla suçlanan Hürriyet'ten konuyla ilgili bildiri yayımlandı.

İşte o bildiri;

Sayın Cumhurbaşkanına sesleniyoruz

"Dünya şokta! Yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanı'na idam" diyerek Mısır'ın bir önceki seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi için verilen idam kararını dünyayı şoke edecek bir karar olarak ifade ettik.

Bizim bu başlığı atmamızdan iki saat sonra, siz İstanbul'da kürsüye çıktınız ver bizim attığımız başlığın birebir aynısını söylediniz. "Mısır'da halkının yüzde 52 oyuyla seçilen Mursi ile ilgili idam kararı verildi" dediniz.

Ancak ertesi gün kayseri Meydanı'nda şöyle dediniz: "Türkiye'de bu haberi Doğan Medya Grubu nasıl verdi? Yüzde 52 ile idam".

Kanıtınız nedir?

Sayın Cumhurbaşkanı..

"Yüzde 52 ile idam" diyerek, sizi kastettiğimizi ima ediyorsunuz. Yüzde 52 ya da yüzde bilmem kaç; hiç fark etmez.. Seçilmiş bir Cumhurbaşkanı'nın idam edileceğini ima etmek bir şerefsizliktir.

Bu çerçevede bize yönelik sözleriniz çok haksız ve mesnetsiz bir ithamdır.

Kanıtınız nedir Sayın Cumhurbaşkanı? Kendi ifadeniz olan bir cümleyi, bizim başlık yapmamız mıdır kanıtınız? Böyle bir kanıt olabilir mi? Bu kadar da çarpıtma olabilir mi?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Neyi kastettiniz, ne demek istiyorsunuz?' dedi. Hiçbir şeyi kastetmediğimizi mertçe açıkladık. Buna rağmen neden ancak şerefsizlik olarak nitelendirebileceğimiz bir ima ile bizi suçluyorsunuz? Amacınız nedir?

Paralel'le ne işimiz olur

Sayın Cumhurbaşkanı..

Bizi "Paralel'le işbirliği yapmakla" da suçluyorsunuz.

"Paralel" dediğiniz yapı, sizinle iş birliği içinde olduğu dönemde, dünyanın en haksız, en hukuksuz, en zalim vergi kumpasının üzerimize salınmasında büyük rol oynamış bir yapıdır. Bizim Paralel'le ne işimiz olur?

Üstad Necip Fazıl'ın dediği gibi...

Sayın Cumhurbaşkanı..

Bizden ne istiyorsunuz? Apaçık hırsızlıklarla, apaçık çarpıtmalarla, apaçık zorlamalarla, niyet okumalarla, bizden ne istiyorsunuz? Bizi neden hedef gösteriyorsunuz?

Sürgün mü edeceksiniz bizi? Zorunlu ikamete mi mecbur edeceksiniz? Ne yapacaksınız? Üstad Necip Fazıl'ın dediği gibi bizi "Öz yurdumuzda garip, öz vatanımızda parya" mı yapmak istiyorsunuz?

Sayın Cumhurbaşkanı..

Bize "Hayatınızı korku ile geçiriyorsunuz" diyorsunuz. Neden korkmalıyız ki? Demokratik bir ülkenin Cumhurbaşkanı, vatandaşlarına neden korku ile yaşamalarından söz etsin ki? Korku ve demokrasi yan yana gelebilecek kavramlar mıdır?

Sayın Cumhurbaşkanı.. Eğer kastınız, Anayasa'nın güvencesi altında olan basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü, eleştiri özgürlüğü gibi haklarımızı kullanmaktan korkmak ise..

Bu özgürlükleri hiç korkmadan savunacağımızı bilmelisiniz.

1-919.jpg

 

 // Rasim DUMAN
Bir de utanmazca ve riyakarca, ustad Necip Fazil'a atifta bulunuyorsunuz!!! Sizin desteklediginiz CHP idaresi degil miydi Ustad'a omrunce cile cektiren?!!! Evet Siyonist kartel medyasi, korkun !!! KORKUN !!! Her yaptiginizin hesabini vereceksiniz !!!...
19 Mayıs 2015 22:33
 // bulut
Aydın kafalar size sesleniyorum,allah sizi bildiği gibi yapsın,inşallah cehennemde ebediyen yanarsınız.( cayır cayır) amin....
19 Mayıs 2015 15:57
Bu ne şişkinlik!
 // Ahmet Gülseren
Sn. Cumhurbaşkanımıza hangi yüzle sesleniyorsunuz. İkiyüzlülük'le mi? Bu ülke artık sizin İngiliz oyunlarımızdan çok çekti. Bir daha Aziz milletimize kaos yaşatamayacaksınız, bir daha 10 yıllarını heba ettiremeyeceksiniz. 28 Şubat'ta yaşattığınız zulmü tekrar yaşatamayacaksınız. Doğan Medya grubu değilmiydi bası ve yayın organlarında sayfa sayfa irtica senaryoları üreten, boy boy resimlerini gösteren. Fadime Şahin, Ali Kalkancı ve Müslüm Gündüz figüranları üzerinden bu topluma korku salan. Gen...
19 Mayıs 2015 Salı 15:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler