YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hürriyet Daily News yazarı: İsrail haklı!
İsrail zalimliğine birçok Yahudi kesim bile tepki gösterirken, Aydın Doğan’ın gazetesi Hürriyet Daily News'in yazarı Burak Bekdil, “İsrail haklı” diyor.
Hürriyet Daily News yazarı: İsrail haklı!
21 Temmuz 2014 / 22:30 Güncelleme: 21 Temmuz 2014 / 22:19

Burak Bekdil, Türk savunma sanayii aleyhinde sürekli yazılar kaleme alırken, “Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u işgal ettiği, Osmanlı İmparatorluğu’nun 1915’te Ermeniler’e, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de Kıbrıs’ta Rumlar’a ‘soy tüketme’ harekatı yaptığı” gibi görüşlere de sahip bulunuyor. Bekdil, Türkiye’den göç eden Yahudiler’in İsrail’de kurduğu “İsrail’deki Türkiyeliler Birliği”nin davetlisi olarak sık sık bu ülkeye gidiyor.

Doğan medya grubunun İngilizce gazetesi Hürriyet Daily News’de Yahudi güzellemesi yapılıyor. Yıllardır Türk savunma sanayii aleyhinde yazılar kaleme alan, İsrail’in her saldırısını haklı bulan, Osmanlılar’ın İstanbul’u işgal ettiğini söyleyen, Osmanlı İmparatorluğu’nun 1915’te Ermeniler’e, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin de Kıbrıs’ta Rumlar’a “soy tüketme” harekatı yaptığını iddia eden Burak Bekdil, son vahşeti de savundu.

Hamas, beceremediği için öldüremiyor

Murat Yetkin’in yönetimindeki Hürriyet Daily News gazetesinin, İstanbul’dan giden Yahudiler’in İsrail’de kurduğu Türkiyeliler Birliği üyesi de olan Burak Bekdil, HDN’deki “Golda Meir haklıydı” başlıklı son yazısında İsrail’in kendisini savunmak zorunda kaldığı görüşünü öne sürdü. Bekdil, şunları yazdı:

“Golda Meir neden haklıydı?’ ve ‘Affedersiniz tekrar hatırlatıyorum Golda Meir haklıydı’ adlı yazılarım, her avukatın ‘nefret mesajları’ diye sınıflandıracağı birçok email almama neden olmuştu. Bir kere daha Hamas İsrail ile çatışıyor. Beklenen savaş başladı. Filistinli yerleşim yerlerinde roketlerini stokladığını ve oradan İsraile saldırdığını gizlemeyen Hamas, genellikle yaşlı kadınları ve çocukları canlı kalkan olarak kullandı. Birçok ‘boşaltın’ ikazına rağmen Hamas bu hedeflerde ideolojileri şehid olmak olan sivil halkı alıkoyuyor. Peki, 15 yaşında bir çocuğun bile terörist olabileceğini ve gaz kapsülüyle vurulması gerektiğini düşünen Erdoğan, Türkiye semalarında 500 adet rokete ne kadar tahammül edebilirdi? Erdoğan ‘İsraile atılan roket yok çünkü İsrailden kimse ölmedi ki’ derken pek doğru konuşmuyordu. Acaba Erdoğan büyük bir gururla birçok roket attığını söyleyen Hamas’ı yalancı mı çıkartıyordu? İsrail’den kimsenin ölmemiş olması Hamas’ın öldürmek istememesinden değil. Sadece Hamas’ın şimdilik öldürmeyi becerememesinden.”

İşi gücü Türkiye'ye saldırmak

Burak Bekdil’in başka pekçok yazısı da tepkilere yol açtı. Milli savunma sanayiini baltalamak için sistemli yazılar kaleme alan Bekdil’in bu tutumu, İsrail silah lobisiyle paralel çalışmasına bağlanıyor. Kıbrıs Barış Harekatı’nı da eleştiren Burak Bekdil, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin adada Rumlar’a karşı “nesli tüketme” operasyonu yaptığını iddia ederek, “Başka ulusların topraklarına oturuyoruz. Bir de Kıbrıs var. Başka bir Türk yapımcı, dolarlar için hızlı bir gözle yakında ‘Fetih 1974’ü çekebilir. Bir başka ‘Nesli tüketme 1915’ de olabilir” ifadelerini kullanmıştı. Burak Bekdil, aynı yazıda, Fatih Sultan Mehmet ve askerlerinin Konstantinopolis’i işgal ettiklerini de yazmıştı. Yunan Ta Nea gazetesi de, bu yazıyı alıntılayarak, Kıbrıs davasında Türkiye’nin haksız ve vahşi yöntemlerden yana olduğu görüşünü savunmuştu.

İsrail'deki İstanbul yahudilerinin gözbebeği

Burak Bekdil, Türkiye’den göç eden Yahudiler’in kurduğu “İsrail’deki Türkiyeliler Birliği” ile sıkı ilişkiler içerisinde. Birlik davetlisi olarak sıkça İsrail’e giden Burak Bekdil, Tel Aviv Üniversitesi ve Moşe Dayan Ortadoğu Araştırmaları Merkezi’nde çalışmalar yürütüyor. Friedrich Ebert Vakfı’nın sponsor olduğu “Club Turkey” forumlarına katılan Burak Bekdil, burada konferanslar veriyor.

 

HABERVAKTİM

Yahudi Eski Ajan şimdilerde Öğr. Gr. Başkanı Ne Dedi ?
 // Alp DUMAN
Bu filistinlilerin kızına ,karısına tecavüz edelim dedi.Bu adama yapsın o dediklerini bakalım çok sevinecek, savunacak mısın eyyy Burak BEKDİL.......
22 Temmuz 2014 Salı 09:13
Şerefsiz
 // ali ER
Yahudi tohumu, hürriyet zaten yahudi yalakası Türk değil ki olsa belli eder .......
22 Temmuz 2014 Salı 09:10
07:40
 // erdal
mesleginde yükselme yalakaligi yapiyor. hep yalakaydin, bir yalaka olarakda gideceksin pis yalaka....
22 Temmuz 2014 07:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler