YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hülya Koçyiğit sonunda çileden çıktı!
Akil İnsanlar Marmara Grubu üyeleri Tekirdağ’da sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir araya geldi.
Hülya Koçyiğit sonunda çileden çıktı!
30 Mayıs 2013 / 19:48 Güncelleme: 30 Mayıs 2013 / 20:16

Toplantıdaki konuşmasında kendisine 'vatan haini' denilmesine isyan eden Hülya Koçyiğit, “Bir gün benim naaşım da Türk Bayrağı’na sarılacak. Ben vatanımı bir bütün olarak seviyorum” dedi.  
 
Akil İnsanlar Marmara Grubu üyeleri Deniz Ülke Arıboğan, Hülya Koçyiğit, Ali Bayramoğlu ve Mithat Sancar Tekirdağ Ramada Otel’de bazı sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantı öncesi otel çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, oteli bariyerlerle çevirdi. Toplantıya katılanlar ve otel müşterileri polisler tarafından isim kontrolü yapılarak otele alındı.
 
STK temsilcileri ile toplantı öncesinde Akil İnsanlar Marmara Grubu üyeleri Deniz Ülke Arıboğan, Hülya Koçyiğit, Ali Bayramoğlu ve Mithat Sancar, Tekirdağlı yerel gazetecilerle bir araya geldi.
 
Marmara Bölgesinde son toplantılarını yarın yaptıktan raporu yazmaya başlayacaklarını ifade eden Arıboğan, yakın bir zamanda da raporu yazıp hazırlayacaklarını kaydetti.
 
 
Hülya koçyiğit isyan etti
 
Kendisini vatan hainliği ile suçlayanlara isyan eden Sanatçı Hülya Koçyiğit, “Ben 50 yıldır halkın içene çıktığımda hep sevgi, saygı gördüm. Hep alkış aldım. Hep bana ‘canlandırdığınız karakterlerle bizim dilimiz oldunuz’ dediler. Bana bunları diyen insanlar ‘Bugün barış istiyorum, bu ülkede kan akmasın’ demek için gittiğim yerlerde bana ‘sen vatan hainisin’ diyorlar. Bu anlaşılır bir şey değil. Bunlardan büyük hakaret olamaz. Karşımıza bayrakla çıkıyorlar. Bu bayrağa bu ülkede saygı duymayan mı var? Şehit kanlarıyla sulanmış bayrağımızı kim kutsamaz? Kim beni bayrakla tehdit edebilir ki? Ben 25 senedir devlet sanatçısıyım. Yıllarca başarılarımla bu ülkeyi yurt dışında temsil ettim. Bir gün benim naaşım da Türk Bayrağı’na sarılacak. Bundan daha büyük şeref yok. Beni bununla kim tehdit edebilir? Kim benim bayrağa tapmadığımı söyleyebilir” dedi.
 
 
‘Vatanımı bir bütün olarak seviyorum"

Türkiye’yi bir bütün olarak sevdiğini aktaran Koçyiğit, “Biz vatanımızı bir bütün olarak seviyoruz. Hiçbirimizi peşin yargılarla eleştirmesin. Biz vatanımızın bir bütün olarak kalmasını istiyoruz. Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının bize emanet ettiği devletimiz, al bayrağımız ve dinimiz var. Bunlar bizim kutsallarımız. Bunlar üzerinden eleştiriler anlaşılacak gibi değil” dedi.
 
Akil insanlar protesto edildi
 
Akil insanların STK temsilcileri ile toplantı yaptığı esnada otel önünde toplanan MHP ve İşçi Partisi mensubu yaklaşık 250 kişilik bir grup akil insanları protesto etti. Ellerindeki Türk bayrakları ile slogan atan grubun otele girmesine polis izin vermedi. Çevik Kuvvet polisinin direnişi ile karşılaşan grup toplantıya gelen STK temsilcilerine saldırmak istedi. Çevik kuvvetin müdahalesi ile grup dağıtıldı. Yaklaşık 2 saat otel önünde bekleyen grup kendiliğinden olaysız şekilde dağıldı.İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler