YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hulusi Akar'ın Gülen'le görüştürmek isteyen darbecinin adı belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbecilerin, rehin aldıkları Orgeneral Hulusi Akar'a Fetullah Gülen'le görüştürmeyi teklif ettiğini açıklamıştı. Akar'ı FETÖ Lideri Fetullah Gülen'le görüştürmek isteyen ulağın kimliği belli oldu.
Hulusi Akar'ın Gülen'le görüştürmek isteyen darbecinin adı belli oldu
25 Temmuz 2016 / 08:43 Güncelleme: 25 Temmuz 2016 / 08:49

“Darbe gecesi Hulusi Akar'ı rehin alanlardan biri ona 'Sizi kanaat önderimiz Gülen'le görüştürelim' demiş" diyen Erdoğan'ın açıkladığı ayrıntıyla ilgili önemli bir bilgiye ulaşıldı.

15 Temmuz gecesi makamında FETÖ'cü askerlerce rehin alan Akar, hazırlanan darbe bildirisinin altına imza atmayı reddedince cuntacıların harekat merkezi olan ve TBMM, Cumhurbaşkanı Külliyesi ve emniyet binalarını bombalayan F-16'ların havalandığı Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı'na götürülmüştü.

Burada da darbecilerle birlikte hareket etmeyi kabul etmeyen Akar, Gülen'le görüştürülmek istendi.

Akar'a bu teklifi götürenin ise Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim olduğu öğrenildi.

Üsse operasyonla gözaltına alınıp tutuklanan Evrim, savcılık ifadesinde, darbeci olduğuna dair suçlamayı reddetmişti.

Evrim, “Yaklaşık 60 kişilik grup geldi. 'Bize silah, yakıt ve teçhizat lazım' dediler. Beni zorladılar, direnemedim. İsteklerinin yerine getirilmesi talimatını verdim. Tüm istekleri yerine getirildi. Darbeci değilim. Olaylardan haberdar değildim, suçlamaları kabul etmiyorum" demişti.

 // Turan yaşıt
Size vatana karşılık kaç para ödediler alçak yaratıklar,satılmış köpekler ipliğiniz pazara çıktı...
25 Temmuz 2016 15:10
Yalan dolan dolu omurgasız tayfası
 // Sıtkı Sıyrılmış
Korkusundan düştüğü sefil duruma bakar mısın. Omurgasız rezil. Bir de şerefli Türk Ordusunun üniformasını giymiş bu alçaklar. Suratına tükürmeye bile değmeyecek hain yaratık. ...
25 Temmuz 2016 Pazartesi 11:06
mantık dışı
 // FTM
bizde bu açıklamayı yedik öyle mi? yalan dolanla kurtulamazsınız, sizden tecizat değil vatanı istemişler gözünüz kapalı vermişsiniz vatan hainleri...
25 Temmuz 2016 Pazartesi 10:30
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler