YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hulusi Akar'dan ikinci darbe girişimi iddialarına yanıt: İhtimal vermiyorum
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ikinci darbe girişimi iddialarıyla iligili yaptığı değerlendirmede 'ihtimal vermiyorum' dedi.
Hulusi Akar'dan ikinci darbe girişimi iddialarına yanıt: İhtimal vermiyorum
01 Ekim 2016 / 19:35 Güncelleme: 01 Ekim 2016 / 20:20

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, TBMM'nin 26'ncı Dönem 2'nci Yasama Yılı açılış resepsiyonunda, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 'İkinci kalkışma' ihtimaline yönelik sorulan bir soruyu yanıtlayan Orgeneral Akar, "Bu tür duyumlar bitmez. Organize bir şey olacağını düşünmüyoruz. Ciddiye alıyoruz. Ben şahsen ihtimal vermiyorum. Böyle bir potansiyel yok" dedi.

'Kürt aşiretler' iddiasıyla ilgili Genelkurmay Başkanı Akar, "Bölge halkı ile ilişkilerimiz iyi. Bizim sıkıntımız Kürt vatandaşlarla değil, teröristlerle" ifadelerini kullandı.

"YAZ KIŞ, DAĞ KIRSAL FARK ETMEZ"

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yürütülen terörle mücadele operasyonlarıyla ilgili soru üzerine Orgeneral Akar, "Yaz kış, dağ kırsal fark etmez. Bizim için değişin bir şey yok. Silahlı kuvvetlerimiz çalışıyor" dedi.

"RAKKA OPERASYONU, PYD/YPG İLE OLMAYACAK"

Rakka operasyonuyla ilgili bir soru hakkında ise Genelkurmay Başkanı Akar, "Rakka operasyonu, PYD/YPG ile olmayacak. PYD/YPG, PKK orijinli örgütlerdir. Onlarla iş birliği yapılırsa biz olmayacağız" ifadelerini kullandı.

Gereği yapılır inşallah
 // Rasim DUMAN
Bu arada şunu da arzedeyim ; Böyle yüksek makamlara yapılan mürâcaatlar, hem cevapsız bırakılmıyor, hem de "gereği" yapılıyor. Bundan emin olun, tecrübe ile sâbittir. Cenâb-ı ALLAH (C.C.) yardımcın olsun inşallah, aziz ve kıymetli kardeşim. Selâm ve dua ile....
02 Ekim 2016 Pazar 11:35
Gereği yapılır inşallah
 // Rasim DUMAN
"Akıl" rumuzu ile yazan kıymetli kardeşim, mâdem etrâfınızda böyle insanlar var ; Devletimizin ilgili makamlarına bildirin, çekinmeyin. Bu iş "terör ile mücâdele" kapsamını çok aştı, artık Devletimiz-Ülkemiz ve Milletimiz için bir "beka" mücâdelesi veriyoruz ve bunun adına tam olarak "cihâd" denilebilir. Geride durmak, çekinmek, işi başkalarına havale etmek doğru değildir. O mahaldeki polise savcıya güvenmiyorsanız, direkt Başbakan'a mektup yazın....
02 Ekim 2016 Pazar 11:31
 // Akıl
Allah(cc) rızası için Devlet büyüklerimiz tedbir alsınlar. Göz altından çıkıp alkışlarla karşılanan 3 gün sonra ihraç edilenlerle halen telefonla görüşenler ve açığa çıkan fetö teröristleriyle vaktiyle birlikte hareket edip onların köpekliğini yaparak vaktiyle canımıza okuyanlarla aynı yerlerde çalışıyoruz. Hala saldırgan ve tuzaklayıcı hereketlerine devam eden köpekler sahipsiz kalmamışlar umutlu görünüyorlar. Çalıştığımız yerlerde Elimizde kendimizi ailemizi ülkemizi koruyacak ekipman da yok....
02 Ekim 2016 00:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler