YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hulusi Akar'dan 'Fırat Kalkanı' açıklaması
Hulusi Akar'dan 'Fırat Kalkanı' açıklaması
19 Eylül 2016 15:25
Genelkurmay Başkanı Akar, 15 Temmuz darbe girişimi ve 'Fırat Kalkanı'na ilişkin açıklama yaptı. Hainler temizlendikçe TSK'nın daha da güçlendiğini belirten Akar, Fırat Kalkanı'yla alakalı ise, "Türkiye'nin başka ülkenin topraklarında gözü yoktur" dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, TSK'nın darbecilerden temizlenmesiyle daha da güçlü bir hale geldiğini söyledi.

24 Ağustos'ta sınırımızdaki Cerablus kentini DAEŞ'ten temizlemeye yönelik başlatılan Fırat Kalkanı operasyonunda değinen Akar, şöyle konuştu:

"Menfur 15 Temmuz girişiminden kısa bir sonra başlayan 'Fırat Kalkanı' harekatı hudutlarımızın ve komşu ülke insanlarıyla birlikte milletimizin güvenlik ve huzuru için hayati bir öneme haizdir. TSK ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hiçbir başka ülkenin toprağında gözü yoktur. Sadece meşru müdafaa hakkımızı kullanarak, güvenliğimizi sağlamak istiyoruz"

Meşru müdafaa hakkımıza dayalı olarak icra ediyoruz.

Akar, "Bu harekat meşru müdafaa hakkımıza dayalı olarak icra edilmektedir. Çeşitli zamanlarda, çeşitli yerlerde çok değişik yorumlar yapılmaktadır. TSK'nın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hiçbir başka ülkenin toprağında gözü yoktur. Sadece ve sadece meşru müdafaa hakkımızı kullanarak güvenliğimizi sağlamak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Orgeneral Akar, "Milli birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan bütün terör örgütlerine karşı ordu millet kaynaşmasının en güzel örneği olan ve aynı zamanda 'Peygamber ocağı' olarak anılan Türk Silahlı Kuvvetleri, sivil asker aynı amaca yönelik olarak büyük bir uyum ve koordinasyon içerisinde jandarma, polis ve korucularımızla omuz omuza, bayraklaşan vatan topraklarında bir tek terörist dahi kalmayıncaya kadar mücadeleye devam edecektir." şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler