YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümetten ilk açıklama
Ankara'da meydana gelen patlamanın ardından hükümet kanadından ilk açıklama Bakan Günay'dan geldi. Ardından Arınç ve Atalay da açıklama yapan isimler oldu. Çankaya Belediye Başkanı Bülent tanık da olay yerindeydi... İşte gelişmeler...
Hükümetten ilk açıklama
20 Eylül 2011 / 12:43 Güncelleme: 20 Eylül 2011 / 12:54

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kumrular Caddesi'ndeki Çankaya Kaymakamlığı önündeki patlamaya ilişkin olarak, ''Umarım, bu bir terör eylemi değildir. Ankara'da böyle bir olayın olması, bizleri de tüm milletimizi de üzer'' dedi.

Türk Dili Konuşan Ülkeler (TÜRKSOY) Kültür Bakanlar Daimi Konseyi'nin 29. Dönem toplantısına katılmak üzere Astana'da bulunan Günay, Ankara'da meydana gelen patlama ile ilgili şunları belirtti:

''Ben de haberi yeni öğrendim, ayrıntılı bilgim yok. Aldığım bilgiye göre, bir araçta patlama olmuş. 1 ya da 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiş. Yaralılar varmış. Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Umarım bu bir terör eylemi değildir. Ankara'da böyle bir olayın olması, bizleri de tüm milletimizi de üzer.''

ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI BÜLENT TANIK:  ÖLÜ YOK

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın açıklamalarına göre patlama sonrasında ölü yok. Yaralılar ise hastaneye kaldırıldı. Tanık, patlama sonrasında hastaneye kaldırılan yaralılardan 3 tanesinin ağır olduğunu da sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Tanık, bazı tanık ifadelerine göre yanan bir tüpün dışarıya atılması ve bu tüpün de bir aracı patlatması sonucu oluştuğunu da söyledi. Ancak patlamanın terör saldırısı mı yoksa bir tüp kazası sonucu mu oluştuğunun henüz kesinleşmediğini belirtti.

ATALAY: 15 YARALI VAR

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Ankara'daki patlamada can kaybı olmadığını, 15 yaralı bulunduğunu bildirdi.

BOMBA OLDUĞU BİLGİSİ VAR

Son olarak Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: "Araçta bomba olduğu bilgisi var. Şu an can kaybı yok, 15 kişi yaralandı, 5 kişi ameliyatta" şeklinde açıklama yaptı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler