YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümetten Fransa'ya 'Afrin' cevabı!
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Afrin'de yürütülen harekatla ilgili açıklamalarda bulundu.
Hükümetten Fransa'ya 'Afrin' cevabı!
21 Ocak 2018 / 16:09 Güncelleme: 21 Ocak 2018 / 18:07

Bağdat'ta gazetecilerin Afrin operasyonuna ilişkin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'nın Afrin operasyonu ile ilgili olarak Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda görüşülmesi çağrısına yanıt geldi. Bakan Çavuşoğlu, Fransa ya da bir başka ülkenin konuyu BM'ye götürmesinin, kendilerini terörün yanında olan ülke konumuna düşüreceğini söyledi. 

Çavuşoğlu'nun açıklamaları:

Köyleri ele geçirmeye başladılar. Bu şekilde sonuna kadar ilerleyeceğiz ve bölgeyi teröristlerden temizleyeceğiz. Bu tehdit sınırımızın hemen ötesinde varken biz operasyonları durdurmayız. 

(Fransa Dışişleri Bakanı ile görüşmesi) Hedefimizin siviller olmadığını, insani konularda Türk askerinin ne kadar dikkatli olduğunu bildiklerini de hatırlattım. Kendisi de teşekkür etti. 

"BİR ÜLKE KONUYU BM'YE GÖTÜRECEK OLURSA TERÖRÜN YANINDA ÜLKE KONUMUNA DÜŞERLER"

Fransa veya bir başka ülke konuyu BM'ye götürcek olusa terörün yanında olan ülke konumuna düşerler. Bizim operasyonumuzmu BM'ye götürme ihtimalini biz görmüyoruz. Bize Fransa'dan gelen açıklamalar da bu yönde. 

ÇAVUŞOĞLU BAĞDAT'TA 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Uluslararası Bağdat Havalimanı'nda Irak Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Nizar Hayrullah tarafından karşılandı. Karşılamada Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız ile diğer büyükelçilik personeli de hazır bulundu.

CAFERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Çavuşoğlu, Irak Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi ile görüştü. Görüşmede ikili ilişkiler ve bölgeyi ilgilendiren konuları detaylı bir şekilde ele alındı.

"IRAK'TAN DA BU TERÖRİSTLERİN TEMİZLENMESİ GEREK"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Türkiye, dün başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu ile Afrin'de bu teröristleri nasıl temizlemeye başladıysa Suriye'nin diğer bölgelerinden de Irak'tan da ve Türkiye'nin dağlarından da bu teröristlerin tamamen temizlenmesi gerek." dedi. 

AA

Namussuzun ipi ile kuyuya inilmez...
 // Mehmet Bey
Dost gibi görünen düşman olan tüm müteffiklerimzle olan ikili ilişkilerimizi gözden geçirme vakti çoktan geldi ve geçti,ayrıca bu Ülkelerle hiçbir şekilde savunma sanayiinde işbirliğine girmememiz gereklidir…Eurosam uzun menzilli savunma sistemleri projesi derhal iptal edilmelidir…Bu Ülkeler bizim katıksız ve en azılı düşmanlarımızdır…François Mitterant ve karısı Danielle Mitterant geçmiş tarihlerde PKK’nın ülkemizde olan tüm faaliyetlerini destekleyen ve ölen PKK’lılara gözyaşı döken kişilerdir !!!...Nasıl olurda,geçmişi unutarak işbirliğine girilir bu kahpe Ülkelerle ???...Dün bir bugün iki,daha şimdiden Afrin’e olan harekatımızı önlemek için harekete geçtiler bile BM nezdinde…...
22 Ocak 2018 Pazartesi 04:37
fransa
 // makcay3
Fransa oteden beri pkk taraftarı değilmi,Fransız siyasiler güneydoğuda pkk korumalığı yaptılar yıllarca ,fransa dan ne bekleyeceğiz, Türk ün Türk den başka dostu yoktur. ...
21 Ocak 2018 Pazar 22:34
 // Melih
Abd daimi üye olarak hemen kabul eder işine geleni filistine gelince veto bizi zor duruma düşürmek için koşar hemen ıraka ölümü özgürlük diye yutturdu...
21 Ocak 2018 20:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler