YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümetin gıkı çıkmamıştı!
27 Nisan muhtırası 5. yıldönümünde MHP'li Oktay Vural'ın da gündemindeydi. Vural 27 Nisan muhırasına hükümetin gıkı bile çıkmamıştı eleştirinde bulundu. Ordan da sözü Dolmabahçe görüşmesine getirdi, "O görüşmede neler konuşuldu açıklanmalı" dedi
Hükümetin gıkı çıkmamıştı!
27 Nisan 2012 / 16:35 Güncelleme: 27 Nisan 2012 / 16:36

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, ''Bu milletin egemenliğini, iradesini üç buçuk çapulcuya terk edenlerin bu milletin egemenliğinden bahsetmeye hakkı yoktur'' dedi.

Oktay Vural, Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) düzenlenen ''Yeni Anayasa sürecinde Türkiye'' konferansı için geldiği Isparta'da, parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Bugün 27 Nisan olduğunu hatırlatan Vural, ''Hatırlarsanız 2007 yılının 26 Nisan'ı 27'ye bağlayan gece yarısı bir siteye konulan bir muhtıra vardı, 27 Nisan muhtırası diye adlandırıyoruz biz. O muhtıranın üzerinden uzun bir vakit geçmesine rağmen hükümetin gıkı çıkmamıştı. Muhtıra verilmiş hükümetten bir açıklama bile yoktu. Ancak öğleden sonra 3'te bir açıklama yaptılar. Sonra ise 4 Mayıs'ta Dolmabahçe'de gizli görüşme yapıldı ve şimdi bu görüşmenin sırları açıklanmalı'' diye konuştu.

Türkiye'de sürekli renk değiştiren, zamana ve mekana göre tavır değiştiren bir siyaset anlayışının hakim olduğunu ileri süren Vural, milleti aldatma ve kandırmaya yönelik bir politika yürütüldüğünü savundu.

Maskeli siyasetin maskelerinin teker teker döküldüğünü iddia eden Vural, ''Bu milletin egemenliğini, iradesini üç buçuk çapulcuya terk edenlerin bu milletin egemenliğinden bahsetmeye hakkı yoktur'' dedi.

Suriye konusu

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Suriye konusunda da dış politikada nasıl bir tavır sergileneceği yönünde yapılmak istenilenlerin kamuoyuyla paylaşılmadığını ileri sürdü.

''Barzani'nin bildiklerini bu milletten sakladılar'' diyen Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Hiçbir bilgi vermediler, saklıyorlar bilgileri. Çünkü bilgiler ve belgeler Amerika Birleşik Devletleri'nde. Suriye konusunda bir çok şey yazılıyor ve tartışıyoruz ama hükümet parlamentoya bilgi vermiyor. Irak bölünüyor, Barzani muhatabımız oluyor, Suriye, İran düşmanımız oluyor, Ermeniler ile protokol imzalıyorlar, Azerbaycan ile problemimiz oluyor. Nerede Türkiye'de başarı  Bunlar hep hayal görüyorlar, olmayanı olmuş gibi anlatıyorlar. Gerçekten hayali gerçeğe dönüştürdüler. Hayaldi, Irak, Azerbaycan, Suriye hepsi düşman oldu. Artık dış politikada onların sayesinde dostlar düşman, düşmanlar dost oldu.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler