YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Hükümete destek veriyoruz"
"Hükümete destek veriyoruz"
21 Aralık 2011 12:39
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Filistin lideri Mahmud Abbas biraraya geldi. 40 dakika süren görüşmede Kılıçdaroğlu, Filistin'e her türlü yadım ve destek yapma konusunda hükümete destek verdiklerini iletti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'a, Türkiye'nin Filistin'e her türlü yardım ve desteği yapması konusunda hükümete destek verdiklerini ve bu konuda atılacak her adımı CHP olarak destekleyeceklerini ilettiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, çalışma ziyareti için Ankara'da bulunan Filistin Devlet Başkanı Abbas ile konakladığı otelde görüştü. Basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık 40 dakika süren görüşmenin ardından açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Abbas ile İsrail-Filistin ve Ortadoğu konularını görüştüğünü söyledi.

Görüşmede, İsrail-Filistin arasındaki barışın sadece Ortadoğu için değil dünya için de çok önemli olduğunun ifade edildiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

''Bu konuda ortak görüşümüz var, Türkiye'nin Filistin'e her türlü yardım ve desteği yapması konusunda bizim hükümete destek verdiğimizi ve bu konuda atacağı her adımı da CHP olarak destekleyeceğimizi ifade ettik. Yine sayın başkana, CHP'yi kuran kadroların ulusal Kurtuluş Savaşını veren kadrolar olduğunu bu nedenle Filistin halkını en iyi bizim anladığımızı ifade ettim. Kendilerine mücadelelerinde başarılar diledim.

Sayın başkan da barıştan yana olduklarını, barışı her yerde, her ortamda savunduklarını ifade etti. Biz de Ortadoğu coğrafyasında barışın İsrail-Filistin arasındaki görüşmelerle büyük ölçüde sağlanabileceğini ifade ettik. İyi dileklerle ayrıldık.''

Görüşmeye, CHP İzmir Milletvekili Rıza Türmen de katıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler