YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümet uluslararası imajını önemsemiyor çünkü..
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı Etyen Mahçupyan, "Hükümet artık uluslararası imajını önemsemiyor. Çünkü Batı basını objektif değil" dedi.
Hükümet uluslararası imajını önemsemiyor çünkü..
18 Aralık 2014 / 09:53 Güncelleme: 18 Aralık 2014 / 09:58

14 Aralık operasyonu hakkında BBC'ye konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun başdanışmanı Etyen Mahçupyan, "Batı basınına baktığım zaman Türkiye'de olan bitenler konusunda çok bilgisiz olduklarını görüyorum" dedi.

İşte Mahçupyan'ın o açıklamaları:

"Gülen Hareketi meşru olmayan işler yaptı" 

Etyen Mahçupyan, yaşananların Türkiye'de demokrasinin erozyonu anlamına gelip gelmediğine dair soruya "Konunun gerçekten bu olduğunu düşünmüyorum" diye yanıt verdi.

"Gülen Hareketi ile Hükümet arasında bir tür kavga yaşandığını, bu hareketin son yıllarda çok güçlü olup hukuki davaları kontrol ettiğini" söyleyen Mahçupyan, "Bu anlamda yasal veya meşru olarak niteleyemeyeceğimiz bazı şeyler yaptılar" dedi.

"Kanıtımız var"

Gülen Hareketi'ndeki bazı kişilerin kanuna aykırı şeyler yaptığına dair kanıtımız var. Ve bu gazetecilerin Gülen Hareketi içinde olduğuna dair kanıtlarımız var. Ancak belirli gazetecilerin, bu belirli vakalara karıştığına dair kanıtımız yok. Gülen hareketi içinde yüksek mevkilerde oldukları ve medyayı kontrol ettikleri için bu olasılık yüksek. Ama buna karar verecek olan kişi ben değilim.

"Operasyon Türkiye'nin imajını zedelemek için kullanılacak"

Bu operasyonun uluslararası alanda Türkiye'nin imajını olumsuz göstermek için kullanılacağından şüphe duymuyorum.

"Hükümet artık uluslararası imajını önemsemiyor"

Hükümetin, uluslararası alandaki bu olası imaj zedelenmesinin önemseyip önemsemediği sorusuna cevaben Mahçupyan şunları söyledi:

"Önemsiyorlardı. Ancak belki de artık önemsemiyorlar. Çünkü Batı basınının hiç objektif olmadığını düşünüyorlar. Bunu söylemekte haklıklar çünkü Batı basınına baktığım zaman Türkiye'de olan bitenler konusunda çok bilgisiz olduklarını görüyorum."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler