YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümet güvenoyu aldı! Davutoğlu'ndan iki rica
AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında kurulan 64. Hükümet TBMM'den güvenoyu aldı.
Hükümet güvenoyu aldı! Davutoğlu'ndan iki rica
30 Kasım 2015 / 00:21 Güncelleme: 01 Aralık 2015 / 07:27

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmail Kahraman başkanlığında güven oylaması için toplandı.
Toplantıda, AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun başkanlığında kurulan 64. Hükümetin güven oylaması yaptı.

Yapılan oylamaya 509 milletvekili katıldı. 315 milletvekili hükümet programına olumlu oy verirken, 194 milletvekili de olumsuz yönde oy kullandı.

64. Hükümet güven oyu aldı. Başbakan Davutoğlu, 315 oy aldı.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satır araları:

"Aldığımız oy 49.5'tur ama şu andan itibaren tüm milletimizin hükümetiyiz. Muhalefetin meclis'te temsili iktidarın temsili kadar önemli bir haktır. Muhalefetimizin temsil anlamında hakkına saygı göstereceğiz. Eleştiri en doğal hakkınızdır. En aykırı görüşlere dahi tahammülle yaklaşalım."

DAVUTOĞLU'NDAN İKİ RİCA

"İki ricam olacak; uslüp açısından nezaketi en üst seviyede tutalım. İkinci ricam empati yapalım. Önce biz empati yapacağız. Getireceğimiz yasa teklifinde muhalefet olsaydık ne yapardık diye düşünerek ona göre tavır alacağız. Sizden ricam siz iktidarda olsaydınız en kritik durumlarda nasıl tavır alırdık diye düşünerek ona göre hareket ediniz. Eleştirmeden önce bir an karar makamında olduğunuzu düşünün."

"Herkesin hükümetiyiz. Hiçbir zaman, hiçbir kesimi ihmal etmeyeceğiz. Herkesi dinleyeceğiz."

"Parti genel başkanlarıyla gerçekten güzel bir başlangıç yaptık. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli ile görüştüm. Diğer partilerin eş başkanları burada olsaydı onlarla da görüşecektim. Bu çatı altında kimseyi dışlamadık dışlamayacağız."

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler