YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hükümet düşüyor diye şampanya patlatmışlar!
Gazeteci Bekir Hazar, bir holdig patronunun Gezi olaylarında hükümet düşsün diye şampanya patlattığını ileri sürdü.
Hükümet düşüyor diye şampanya patlatmışlar!
27 Ocak 2014 / 22:16 Güncelleme: 27 Ocak 2014 / 22:17

A Haber’de deneyimli gazeteciler Bekir Hazar ve Ergün Diler yönetiminde yayınlanan ‘Yaz Boz’ programı yine ezber bozan açıklamalara sahne oldu. Program öncesi Türkiye’nin büyük holdinglerinden birinde çalışan bir arkadaşından telefon geldiğini söyleyen Hazar, konunun detaylarını canlı yayında paylaştı:

“Mühendisleri İtalya'ya eylem için gönderdi”

Telefon geldi yakın bir dostumdan. Gezi olaylarında bu arkadaşım Türkiye’nin büyük holdinglerinden birinde çalışıyordu. O süreçte holdingde hükümet düştü, düşecek, az kaldı diye şampanyalar patlatıldığını söyledi. Bakın bizim çocuklarımız sokakta olayların içinde yer alırken, can verirken o holdingde şampanyalar patlatılıyor. Ve bu holdingden İtalya’ya mühendisler gönderildiğini ve orada tanıdıkları İtalyan şirketleri vasıtasıyla Torino’da Türkiye aleyhine yürüyüşler organize edildiğini anlattı. Çok üzücü bir şey bu.

“Şirketlere verilen teşvikler araştırılsın!”

Üzüldüğüm nokta şu: Her operasyon bu halkın cebinden para çıkarıyor. Bugün Enerji Bakanı Yıldız açıklama yaptı. Son operasyonun maliyeti 120 milyon lira. Çok büyük bir rakam. “Bu görünen hasar” dedi. Görünmeyen hasar belki de 240 milyon lira. Bu olaylar hepimizin cebinden para çıkarıyor. Bunlar bizi fakirleştiriyorsa bu kadehler neden kalkar? Arkadaşım dedi ki: “Teşvikler var. İlgili bakanlık ve TÜBİTAK’tan teşvikler veriliyor şirketlere. Bunlar araştırılsın kimler dağıtıyor, nasıl oluyor?” dedi. 822 milyon lira gibi bir rakam verdi. İnşallah doğru değildir.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler