YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK’ya sızmak için kriptolu planlar
HSYK’ya sızmak için kriptolu planlar
22 Haziran 2015 11:28
Yürüyen soruşturmaları baltalamaya çalışan Paralel Yapı, hakim-savcı alımları için yapılan mülakatlarda kriptolu elemanlarını “hemşericilik” kılıfıyla yargıya yerleştirmek için seferber oldu.

Pensilvanya’dan gelen talimatlar doğrultusunda özellikle bürokrasi referansını kullanan yapının en büyük hedefi bir dahaki seçimlerde HSYK’yı ele geçirmek. 17-25 Aralık yargı darbesi teşebbüsünden sonra deşifre olan Paralel Yapı, kaybettiği HSYK’yı yeniden ele geçirmek ve yürüyen soruşturmaları bertaraf etmek için harekete geçti. Yapı, hakim-savcı alımları için yapılan mülakatlarda kriptolu elemanlarını yargıya yerleştirmek için bütün imkanlarını seferber etti.

Ağabeylerimiz arkamızda

12 Ekim 2014’te yapılan HSYK seçimlerinde bozguna uğrayan Paralel Devlet Yapılanması, devam eden soruşturmaları bertaraf etmek ve HSYK’yı yeniden ele geçirmek için plan yürütüyor. Yapı, yargıya alımı yapılacak 7 bin hakim-savcı için başlatılan mülakatları fırsat bilerek sızma çalışmalarına başlattı. Yargıya sızmak için akıl almaz yöntemlere başvuran PDY, hakim ve savcı adaylarının alımı için yapılan mülakatlarda kendi mensuplarının alımı için bu kez hemşericiliğe sığındı. Başta siyaset, emniyet, askeriye, yargı ve iş dünyasındaki uzantılarının referansıyla mülakata gönderilen adayların “Şu siyasetçi hemşerimiz olur. Babamın da çok yakın tanıdığı”, “Ağabeyimiz olur” gibi gerekçeler öne sürerek kendilerini kamufle etmeye çalıştıkları kaydedildi.

Talimat Pensilvanya’dan

Paralel Yapı’nın, kriptolu sızmaları planladığı gibi yapması halinde bir dahaki HSYK seçimlerinde yargıyı tekrar ele geçirmeyi hedeflediği kaydedildi. Bizzat Pensilvanya’da yaşayan Örgüt Lideri Fethullah Gülen’den gelen talimatlar doğrultusunda özellikle bürokrasi referansını kullanan yapının, bu günlerdeki ana gündeminin bu olduğu ifade edildi. STAR, 2014 HSYK seçimleri sırasında PDY’nin yargı mensuplarına oy için nasıl baskı yaptığını 8.10.2014’te manşete taşımıştı.

 

STAR

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler