YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK'dan flaş açıklama
HSYK'dan flaş açıklama
03 Mart 2010 10:39
HSYK Başkanvekili: "Yargı yolu açılmasını biz de istiyoruz"

HSYK Başkanvekili Özbek: HSYK kararlarına yargı yolu açılmasını biz de istiyoruz. Böylece hakim ve savcılar ikinci bir hak elde edecekler.

ÖZBEK: REFERANDUMDA 'EVET' OYU KULLANMAM

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, anayasa değişikliği paketinin referanduma gitmesi halinde 'evet' oyu kullanmasının mümkün olmadığını söyledi.

HSYK'ya girişinde gazetecilerin sorularını cevaplayan Özbek, anayasa değişikliği paketinde öngörülen 'HSYK'nın kararlarına yargı yolunun açılması' yönündeki değişikliğin sorulması üzerine "Başından beri biz de yargıya açılmasını istiyoruz. Büyük yarar görüyorum. Meslektaşlarımız ikinci bir güvenceye kavuşmuş olur." diye konuştu.

Anayasa reformu paketine ilişkin görüşlerinin sorulması üzerine ise Özbek, anayasa reformunun kavga ve kargaşa ortamında yapılmaması gerektiğini belirterek, "Anayasa kalıcı bir metindir. Bunun için uzlaşı gerekir. Böyle bir ortamda uzlaşılabileceğini sanmıyorum. Eğer ki referanduma gidilirse, bir vatandaş olarak, evet oyu vermem mümkün değil." ifadelerini kullandı.

Cihan

helal olsun başkan
 // ilhami karaca
İlerde seni de CHP koltuklarında görürüz bu gidişle......
04 Mart 2010 00:56
biliyoruz zaten
 // salih
evet vermeyecegini biliyor halk chp ne diyorsa sizlerde aynısını yaparsınız cünkü cok tarafsız bir yargı var memleketde danıştay, yargıtay, anayasa mahkemesi, istanbul barosu, yarsav bu yazdıgım cok cok yansız oluşum yanlı diyen varsa cıksın karşıma...
03 Mart 2010 23:54
uyanık...
 // ibrahim çelikoğlu
Bugün yargı görevini yapamıyor,vatandaş mağdur,hak ve hukuktan
yoksunsa;Yargı organize suç örgütü gibi çalıştığındandır.Yargıyı denetliyecek kurum kendi başına,yargıdan uzak,akademisyen hukukçulardan oluşmalıdırki kimseye kıyak yapamasın,anayasa ve hukuk içinde hak yerini bulabilsin.Bunların sayısıda seksenin aşağısında olmasın,kalabalıkta dayısı olanlar olnlar oluşmasın.Özbek
,yargı devleti peşinde.Gözü kara korkusuz.Buda TSK'ne kurulan tuzak...
03 Mart 2010 18:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler