YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK'dan flaş açıklama
"Dinlemelerin takipçisi olacağız
HSYK'dan flaş açıklama
12 Kasım 2009 / 13:16 Güncelleme: 12 Kasım 2009 / 13:35

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Kadir Özbek, ''Yargı şu anda savunma konumundadır. Kuvvetler ayrılığı ilkesi, kuvvetler ayrılığı sistemini değerlendirdiğimizde yargının savunma konumuna düşürülmüş olması son derece sıkıntı vericidir'' dedi.

Özbek, kurulun seçilmiş üyeleriyle yapılan toplantının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Seçilmiş üyelerle son günlerde gündeme gelen telefonların dinlenilmesi iddialarını görüştüklerini belirten Özbek,  konuya ilişkin yazılı bir açıklama da yapılacağını belirtti. Özbek, ''Yargı şu anda savunma konumundadır. Kuvvetler ayrılığı ilkesi, kuvvetler ayrılığı sistemini değerlendirdiğimizde yargının savunma konumuna düşürülmüş olması son derece sıkıntı vericidir. Bunu, tüm yargı mensupları olarak hep beraber yaşıyoruz. Umarım ki bundan sonra yargıyla ilgili konularda son derece duyarlı ve dikkatli davranılır. Çünkü bu Türkiye'nin, sistemin geleceğiyle doğrudan bağlantılı bir durumdur'' diye konuştu.

oligarsi panikde
 // turk milleti
hukukcu kiligindaki gangsterler panige kapilmislar.devleti ele gecirmis butun masonlar temizlenmeli. hukumetin arkasindayiz...
12 Kasım 2009 15:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler