YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK'da yeni dönem başladı
HSYK Başkanvekilliği ve 3. Daire Başkanlığına Metin Yandırmaz, 1. Daire Başkanlığına Halil Koç ve 2. Daire Başkanlığına Mehmet Yılmaz seçildi.
HSYK'da yeni dönem başladı
28 Ekim 2014 / 11:50 Güncelleme: 28 Ekim 2014 / 12:21

HSYK Genel Kurulu'nun ilk toplantısında üyelerin dairelere dağılımı, daire başkanları ve HSYK Başkanvekili seçimi yapıldı.

Buna göre,

1. Daire Başkanlığına Halil Koç, üyeliklere Kenan İpek, Yakup Ata, Mehmet Durgun, Rasim Aytin, Ömür Topaç ve İsa Çelik seçildi.

2. Daire Başkanlığına Mehmet Yılmaz, üyeliklere Taci Bayhan, Hayriye Şirin Ünsel, Mustafa Kemal Özçelik, Muharrem Özkaya, Ramazan Kaya ve Mahmut Şen geçirildi.
HSYK Başkanvekilliğine

3. Daire Başkanlığına Metin Yandırmaz getirilirken, üyeler Şaban Işık, Ömer Kerkez, Kerim Tosun, Aysel Demirel, Ahmet Berberoğlu ve Turgay Ateş oldu.

Dairelerin görevleri

HSYK 1. Dairesi, hakim ve savcıların atama, nakil, kadro dağıtımı işlerine bakıyor.

2. Daire, hakim ve savcıların yükselme, 1. sınıfa ayrılma işleriyle suç, disiplin soruşturma ve kovuşturması hakkında karar verip bu nedenlerle geçici yetkiyle yer değiştirme ve görevden uzaklaştırma işlerini yürütüyor. Daire ayrıca, meslekte kalmaları uygun görülmeyen hakim ve savcılar hakkında karar veriyor.

3. Daire ise hakim ve savcı adaylarını mesleğe kabul etme, hakim ve savcıların görevlerini mevzuata uygun yapıp yapmadıklarını teftiş kuruluna denetletme, hakim ve savcılar hakkındaki ihbar ve şikayetleri inceleyip gereğini yapma, hakim ve savcılar hakkında soruşturma ve inceleme işlemleri için teklifte bulunma, göreve tekrar atanma, meslekten çekilme, görevin sona ermesi hakkında karar verme işlerine bakıyor.

15:29
 // MUHAFIZ
Bu millet, Z.Öz gibi cumhurbaşkanını tehdit eden,iş adamlarından aldığı rüşvetlerle tatile giden,pensilvanya'daki örgüt liderinin talimatlarıyla hareket eden,T.S.K.daki başta emekli genel kurmay başkanı başta olmak üzere subay,astsubayları sahte delillerle kumpas kurarak yıllarca hapislerde yatmasına sebep olan bu savcı,hakim,polis kılığındaki başka ülkeler adına ajanlık,casusluk yapanlara karşı gereğinin yapılmasını ve adaletin sağlanmasını,adalet kurumlarına tekrargüvenin gelmesini ve sağlanmasını canı gönülden istiyoruz...!!!...
28 Ekim 2014 15:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler