YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK'da paralel temizlik tamamlandı!
HSYK'da paralel temizlik tamamlandı!
28 Kasım 2014 11:00
12 Ekim seçimiyle işbaşına gelen HSYK, Paralel Yapı temizliğini kendi içinden başlattı. HSYK 1. Dairesi, aralarında müfettişler de bulunan 84 hâkimi farklı illere dağıttı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, kendi bünyesindeki pek çok müfettiş ile Adalet Bakanlığı'nda görev yapan çok sayıda tetkik hâkimi bu kurumlardan uzaklaştırdı. Farklı illere gönderilen hâkimler arasında Paralel Yapı ile birlikte anılan isimler yer alıyor. Paralel Yapı'nın yargı yönetiminden uzaklaştırıldığı 12 Ekim seçimleri ile işbaşına gelen HSYK, Paralel Yapı temizliğini kendi içinden başlattı.

HSYK 1. Dairesi, çoğunluğu kendi müfettişleri ile Adalet Bakanlığı Tetkik Hâkimleri olan 84 hâkimi farklı illere dağıttı. HSYK'nın mini kararnamesi ile, Paralel Yapı'nın HSYK seçimlerinde adayı olarak anılan ve daha önce Pensilvanya'da iki yıl kadar yaşadığı öğrenilen Ayşe Neşe Gül Ankara Hâkimliği'nden Edirne Hâkimliği'ne gönderildi. Yine HSYK Başmüfettişi olarak görev yapan Ayşe Neşe Gül'ün eşi Cevat Gül de Edirne'ye savcı olarak atandı.

12 Ekim seçimlerinde Paralel Yapı'nın desteklediği bilinen HSYK adayı Kurul Tetkik Hâkimi İdris Berber ise Elazığ Hâkimliği'ne atandı. Önceki HSYK'nın kilit isimlerinden kurul başmüfettişi Arif Kavasoğlu Gaziantep Savcısı oldu. Kurul Başmüfettişleri Mustafa Yılmaz, Abdulvahap Yılmaz, Hasan Hendek, Mustafa Duran ve Eşref Köse Samsun, Kütahya, Afyonkarahisar ve Sivas gibi illere savcı olarak gönderildi. Adalet Bakanlığı'nda bir süre Kanunlar Genel Müdürü olarak görev yapan ve daha sonra bakanlık Yüksek Müşavirliği'ne çekilen Yüksel Hız Antalya Hâkimi olarak görevlendirildi.

16:08
 // Mert
Bugün okuduğum en güzel haber....
28 Kasım 2014 16:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler