YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK'da bir kriz daha
HSYK'da bir kriz daha
25 Mart 2010 12:14
HSYK Başkanvekili Özbek: Suç duyurusu yapmak durumundayız

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun seçilmiş üyelerince, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Kahraman ve müsteşar yardımcılarının hiçbirinin olmaması ve müsteşarlığa vekalet edenin de bulunmaması nedeniyle, Kurul toplantısının yapılamadığına ilişkin Kurulun seçilmiş üyeleri tarafından tutanak tutulduğu bildirildi.

HSYK'nın seçilmiş üyelerinin yaptığı yazılı basın açıklamasında, Kurulun bugün olağan toplantısı olduğu belirtildi. Toplantı gündeminin dün Adalet Bakanlığından istenmesine rağmen gündemin verilmediği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Kurulun sekreteryasını yapan Personel Genel Müdürlüğü aranmış, 'neden gelmedikleri' sorulduğunda, 'Müsteşar Ahmet Kahraman ve tüm müsteşar yardımcılarının cenazeye gittikleri, Bakanlıkta olmadıkları, müsteşarlığa vekalet edenin bulunmadığı, bugün toplantı yapılamayacağı yolunda kendilerine talimat verildiği' ifade edilmiştir.

Müsteşar Ahmet Kahraman ve müsteşar yardımcılarının hiçbirinin olmaması ve müsteşarlığa vekalet edenin de bulunmaması nedeniyle toplantı yapılamadığına ilişkin olarak Kurulun seçilmiş üyeleri tarafından tutanak tutulmuştur.''

HSYK'nın olağan toplantıları salı ve perşembe günleri yapılıyor.

ÖZBEK: SUÇ DUYURUSUNU YAPMAK DURUMUNDAYIZ

HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kahraman'ın bugünkü toplantıya katılmadığına ilişkin HSYK'nın seçilmiş üyelerinin tutanak tuttuğunu ve bu durumun yazılı açıklama ile kamuoyuna duyurulduğunu anımsattı.

Kadir Özbek, ''Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kahraman hakkında suç duyurusunu yapmak durumundayız. Bu durumun sonu ona gidiyor'' dedi.

AA

Temelden kriz
 // Tuncer Someren
Bunlar bu ideoloji.Bu düşünce yıllardır al gülüm ver gülüm. Villa parası biriktiren localara kayıtlı darbe mimarları düzene bağlı başkanlarla kanun yapan kışilere işi götürdüler. Şimdi nobeti devretme zor geliyor. Kardeşim niye sahipleniyorsunuz memleketi? Mal sahibi başka kanun yapıcı atadı... mızıtmayın kriz çıkarmanın sebebi savaşa çekilmek olsa gerek... Sonuç belli kriz kargaşa hile entrika 72 kısım hepsi birden ....
26 Mart 2010 07:03
evt
 // hasan
cok halklı bi karar bu karar anaysada hayır oyu kullanacam...
25 Mart 2010 21:46
Anayasa değişikliğini bekleyin yiğitlerim
 // ugur kayabas
Anayasa değiştirkten sonra katılır. sizin cuntanızın içinde adaletbakanı müşteşarının işine. Devlet ve millet lehine bir karar vermiyorsunuz ki....
25 Mart 2010 12:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler