YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK seçimleri öncesi teknede gizli toplantı
HSYK seçimleri öncesinde İstanbul Ortaköy'de bir teknede çok gizli ve özel bir toplantı yapıldı. Toplantıya katılan isimler arasında Mehmet Baransu da vardı.
HSYK seçimleri öncesi teknede gizli toplantı
12 Ekim 2014 / 03:16 Güncelleme: 12 Ekim 2014 / 03:21

Yarın yapılacak olan HSYK seçimleri öncesinde bir grup siyasetçi ve gazeteci, Ortaköy’de bir teknede toplantı halinde görüntülendi.

Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, Gazeteciler Mehmet Baransu ve Nevval Sevindi ve kimliği belirlenemeyen çok sayıda isim, Ortaköy Kuruçeşme sahilinde demirli “Semiramis 1” isimli teknede toplantı halinde görüntülendi. İHA kamerası tarafından kaydedilen gizli tekne toplantısının HSYK seçimlerine bir gün kala yapılması ise dikkat çekti. Eski AK Parti’li vekil İdris Bal’ın toplantıdakilere hararetli bir şekilde hitap ettiği görüldü. Teknenin diğer kısmında ise bazı kişilerin telefon görüşmesi yaptığı görüldü.

Öte yandan, teknedeki toplantı sürerken kıyıda bekleyen bir görevli, çekim yapan İHA kameramanını bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı. Toplantının ‘gizli’ olduğunu söyleyen görevli, görüntü alınmamasını istedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler