YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK kararı Resmi Gazete'de
HSYK kararı Resmi Gazete'de
09 Mart 2010 09:14
''Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'' Resmi Gazete'de yayımlandı

Anayasa değişikliklerinin halk oylamasına sunulma süresini 120 günden 60 güne indiren ''Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'' Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Gül tarafından dün onaylanan, 5955 sayılı ''Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun'', 5953 sayılı ''Arsa Üretimi ve Değerlendirilmesi Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'' ve 5954 sayılı ''Türkiye Cumhuriyeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Arasında Serbest Ticaret Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun'' Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

5955 sayılı ''Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun''a göre, Anayasa değişikliğinin halk oylamasına sunulmasında öngörülen süre 120 günden 60 güne inecek. Yurt dışında yaşayan vatandaşların halk oylamasında oy kullanacakları süre ise 40 günden 20 güne çekilecek.

AA

TÜRKİYE KABUĞUNU CESARETLE,TAM VE SAĞLAM DEĞİŞTİRMELİ.
 // MURAT POLAT
YENİ ANAYASADAKİ MÜFETTİŞLERİ HSKYA BAĞLAMAKLA AKPARTİ ve HALK,YARGICA KUŞATILIR.
Bu yanlış yüzlerce O. Kaçmaz oluşturacak ve buda şiir için beleldiye başkanını içeri atanları denetletemeyecektir.Anayasada,HSYK,411ci Danuştay ,Yargitay...gelişmiş ülkeler gibi halkın-meclisin temsilcileri tümyargıda ağırlıklı üye ile temsil edilmeli,memura kınama ve uyarı yargıya götürme hakkı tanınmalı,Katsayı ve başörtüsü kangrenlikten kesin çözüme kavuşmalı......
09 Mart 2010 11:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler