YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK Başkanvekili Özbek'e protesto
İstanbul Barosu tarafından Mahmut Esat Bozkurt Hukuk Ödülü'ne layık görülen HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, törenin düzenlediği salondaki bir grup tarafından protesto edildi. Özbek, "Siyasiler tarafından sözümün kesilmesine alışığım ancak aynı görevi yaptı
HSYK Başkanvekili Özbek'e protesto
03 Nisan 2010 / 13:43 Güncelleme: 03 Nisan 2010 / 13:43

İstanbul Barosu, 132. Kuruluş Yıldönümü ve Avukatlar Günü’nü kutlama etkinlikleri düzenliyor. Kutlamalar kapsamında İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde tören düzenlendi.

Törende ilk olarak İstanbul Barosu Başkanı Muammer Aydın konuşma yaptı. Aydın'ın ardından Mahmut Esat Bozkurt Hukuk Ödülü'ne layık görülen HSYK Başkanvekili Kadir Özbek kürsüye çıktı. Özbek konuşmasını başlayacağı sırada salondaki yaklaşık 30 kişi tarafından protesto edildi. Avukat olduğu belirtilen grup, üzerinde "Baro kimin", "Hakim sendromuna son", "Önce avukata saygı" yazan kağıtları havaya kaldırdı. Grup, bir süre yuhaladıktan sonra salonu terketti. 

Grubun içindeki bir kişi, "Bu ödülün Özbek'e verilmesini protesto ediyoruz" dedi. Protestocu gruba salondaki avukatlar da karşı tepki gösterdi. Protestocuların salondan çıkmasının ardından konuşan Özbek, "Siyasiler tarafından sözümün kesilmesine alışığım ancak aynı görevi yaptığım arkadaşlarımın sözümü kesmesine çok üzüldüm" dedi.

Hürriyet

Cumhuriyet'in kuruluşu gerçekleşme yolunda...
 // ibrahim çelikoğlu
Kolaymıydı bir avukatın yargıca yan gözle bakması?Bir daha dava kazanmaz,iş bulamazdı.Yargıdaki dosyalar delildir.Bizim AB'de yaşamamız döneminde,avukatların büyük bir güce sahip olduklarına inanırdık.Yargıç hiç bir zaman söz sahibi olamazdı.Hukuk neyse oydu.Acaba?Diyoruz.Anayasasına sahip bir devlet oluyormuyuz?
Cumhuriyete milletçe sahip çıkıp,temiz,paklamak için vatan sevgimize güvenle mesuliyet alabilme sahibi olabiliyormuyuz?Kim
bilir?Herşeyin en iyisini ...
03 Nisan 2010 16:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler