YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
HSYK 3 hakimi açığa aldı
HSYK, "Paralel yapı" soruşturmaları kapsamında tutuklular hakkında tahliye kararı veren iki hakimi, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar tedbiren açığa aldı.
HSYK 3 hakimi açığa aldı
27 Nisan 2015 / 15:56 Güncelleme: 27 Nisan 2015 / 17:08

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), "Paralel Yapı" soruşturmaları kapsamında tutuklular hakkında tahliye kararı veren iki hakimi, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar tedbiren açığa aldı.

HSYK 2. Dairesi, İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ile İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Mustafa Başer'in, haklarındaki soruşturma sonuçlanana kadar tedbiren açığa alınmasına karar verdi.

Şanlıurfa'da da bir hakim açığa alındı

Daire, usulsüz dinlemelere ilişkin Şanlıurfa merkezli 11 ilde gerçekleştirilen operasyonda tutuklanan 3 polisin tahliyesine karar veren nöbetçi Hakim Habil Kahraman'ı da tedbiren açığa aldı. 

Dairenin hakimler hakkındaki kararları, oy çokluğuyla aldığı öğrenildi.

Yılmaz: Kimsenin suç işleme özgürlüğü yok

HSYK 2. Daire Başkanı Yılmaz, "Kimsenin suç işleme özgürlüğü yok. Hakimler, anayasada tarif edildiği üzere, anayasa ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre hüküm verirler." dedi.

Etiketler: ,
acaba bunlarindami tape´leri var!
 // gündüzbey
...yoksa paraya ve gücemi tapiyorlar? yoksa asrin kainat munafigi bunlaradami munafiklik asiladi,vatan ve millet düsmani fetos´cu sözde hakimler ve savcilar görevlerinden alinsin ceza verilsin ve hic bir zaman bunlara görev verilmesin,adeletin saglanmasini istiyorsak. ...
27 Nisan 2015 Pazartesi 17:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler